Скільки військовозобов’язаних у Полтаві оновили дані у ЦНАПі

Скільки військовозобов’язаних у Полтаві оновили дані у ЦНАПі

Із 18 травня у ЦНАПах військовозобов’язані можуть оновлювати дані. Це згідно з новим законом про мобілізацію. За цей час до центру надання адмінпослуг у Полтаві звернулося понад пів сотні людей.

Про це Суспільному розповів начальник відділу ЦНАП Полтавської міськради Максим Курило.

"Орієнтовно це розпочато було в суботу (18 травня – ред.). Десь від 50 до 60 чоловік звернулися за оновленням даних, вони отримали витяг відповідно до реєстру. Ажіотажу як такого немає, є люди, йдуть в порядку черговості. У нас є позитивний момент у тому, що людина може прийти і вибрати собі будь-який день, на будь-який час, коли вона захоче. Якщо вона бачить, що вона втрачає час, що вона не може залишитися, почекати отримання послуги, значить, вона звертається, бере відповідний талон на визначений час. Люди вибирають час зручний, це може бути субота, так як ми працюємо в суботи, графік у нас розширений", розповів начальник відділу ЦНАП Полтавської міськради Максим Курило.

Скільки військовозобов’язаних у Полтаві оновили дані у ЦНАПі
Адміністратори ЦНАПу, які займаються оновленням даних військовозобов'язаних. Суспільне Полтава

Талон можна отримати у терміналі у самому ЦНАПі або ж на сайті установи. Як розповів Максим Курило, у ЦНАПі планують від 16:00 до 17:00 приймати лише військовозобов’язаних для оновлення даних.

Напередодні 20 травня система дала збій через перезавантаженість, що спричинило чергу. Нині вона працює.

Що відомо про закон щодо мобілізації

26 грудня 2023-го року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законну силу документ набув 18 травня 2024-го року.

Що змінилося для військовозобовʼязаних

З 18 травня 2024-го року чоловіки віком від 18 до 60 років на час дії воєнного стану мають носити при собі приписне посвідчення, військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного. Вимагати його предʼявити можуть поліцейські або військовослужбовці ТЦК і СП.

Також з 18 травня військовозобовʼязані мають 60 днів для уточнення військово-облікових даних — адреси проживання та контактів. Зробити це можна або у будь-якому ТЦК та СП, чи ЦНАП, де при собі треба мати:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • військово-обліковий документ;
  • медичні довідки про хвороби, якщо такі є;
  • посвідчення водія (за наявності);
  • документи про освіту, склад сімʼї, а також документи, що підтверджують право на відстрочку, якщо такі є.

Або дані можна оновити в електронному кабінеті призовника "Резерв+". З 18 травня він працює у тестовому режимі, а у червні має запрацювати повноцінно. Реєстрація в ньому добровільна. Дані з нього фіксуватимуть в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобовʼязаних та резервістів "Оберіг".

Згідно з новим законом про мобілізацію, визначені окремі категорії військовозобов’язаних, які мають право на відстрочку. Це – чоловіки, які мають трьох дітей, доглядають за дитиною самостійно, мають на утриманні людей з інвалідністю першої та другої групи та інші.

Окрім того, майже у 6 разів зросли штрафні санкції щодо порушення правил військового обліку. За не оновлення даних у ТЦК можуть скасувати й право на керування автівкою.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок