Полтавський центр надання адміністративних послуг перевезли до "Центру Дія"

Полтавський центр надання адміністративних послуг перевезли до "Центру Дія"

28 грудня полтавський центр надання адміністративних послуг запрацював у "Центрі Дія" біля обласної військової адміністрації. Нове приміщення дозволяє отримати адмінпослуги людям з інвалідністю та уникнути черг.

Про це розповіла секретар міської ради Катерина Ямщикова.

Полтавський центр надання адміністративних послуг перевезли до "Центру Дія"
Полтавський центр надання адміністративних послуг перевезли. Фото: Суспільне Полтава

28 грудня полтавський центр надання адміністративних послуг розпочав свою роботу у "Центрі Дія" біля обласної військової адміністрації, повідомила секретар міської ради Катерина Ямщикова.

"Та будівля, у якій функціонував ЦНАП Полтавської міської ради, вона точно не відповідає розмірам нашої територіальної громади і завжди мала певний дискомфорт із чергами і відсутністю простору для розвитку послуг", — розповіла секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.

Полтавський центр надання адміністративних послуг
Центр надання адміністративних послуг. Фото: Суспільне Полтава

Нині у центрі надають 611 послуг. Щоденно обслуговують близько 1200 людей, говорить заступниця міського голови Ольга Величко.

"Соціальні послуги, є і пенсійні послуги, «єВетеран», реєстрація нерухомості, реєстрація бізнесу, отримання біометричних документів та інше. Дуже багато послуг", — додала заступниця міського голови Ольга Величко.

За словами Катерини Ямщикової, на облаштування приміщення ЦНАПу спрямували 3,5 мільйони гривень з міського бюджету.

"Відповідно до вкладених коштів для переїзду лише витрачалися на придбання необхідного обладнання, для того, щоб відповідати функціоналу необхідних послуг, які ми маємо надавати, і на невеличку кількість меблювання. Багато що було трансформовано всередині, підлаштовано на загал", — додала Ямщикова.

ЦНАП у Полтаві
ЦНАП у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Також оновлений ЦНАП дозволяє отримувати адмінпослуги людям з інвалідністю.

"Ця будівля повністю відповідає вимогам інклюзивності та безбар’єрності. В нас є тактильна плитка, спеціальні позначки для незрячих, розташовані по периметру таблички (зі шрифтом – ред.) Брайля. Тобто все передбачено: ліфти, заїзди, кабінки розширені для маломобільних людей", — розповіла заступниця міського голови Ольга Величко.

Що кажуть місцеві про ЦНАП

"Практично це одне зараз з найкращих приміщень не тільки в Полтавській області, а й, можливо, в більшій частині України. Не тільки тому що нормативні пандуси, але тут обладнані і спеціальні приміщення для того, щоб ми могли скористатись ними, ті самі туалети. І ще дуже така сильна і хороша родзинка в тому, що працюють тут ліфти.Тут в принципі людина на активному візку абсолютно безперешкодно може все зробити і все вирішити", — сказав місцевий житель Сергій Чумак.

За словами Катерини Ямщикової, на наступній сесії міської ради планують розширити перелік послуг, які надаватимуть у місцевому ЦНАПі.

Що таке ЦНАП та які послуги можна отримати

Центри надання адміністративних послуг в Україні – це установи, де надають різні адміністративні послуги. Це, зокрема, щодо реєстрації місця проживання, отримання різних довідок та документів тощо.

Згідно з розпорядженням Кабміну, ЦНАПи у сільських громадах мають надавати щонайменше 183 послуги, у селищних та міських – 345, а в містах обласного значення – 390.

Як розповідав раніше заступник начальника обласної військової адміністрації Ігор Панченко, у регіоні є 134 точки доступу населення до адміністративних послуг. Зокрема, 53 громади із 60 мають ЦНАПи. За перший квартал року у них надали 166 тисяч послуг. Найбільше – у Кременчуцькій, Лубенській та Полтавській громадах.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок