У Полтаві чоловіки не можуть оновити дані військового обліку через збій системи

У Полтаві чоловіки не можуть оновити дані військового обліку через збій системи

Оновлення військово-облікових даних у ЦНАПі
Оновлення військово-облікових даних у полтавському ЦНАПі. Суспільне Полтава

До полтавського центру надання адміністративних послуг почали звертатись чоловіки призовного віку, аби оновити військово-облікові дані. Та 20 травня система дала збій через перезавантаженість, що спричинило чергу.

Про це Суспільному розповіла заступниця Полтавського міського голови Ольга Величко.

"Зараз поступово йде підключення до системи. Це не тільки у нас, по всій країні, тому що система перевантажена. Є трішки збій. Я телефонувала й у міністерство цифровізації, і в нашу ОВА. Так, вони підтвердили, що є збій. Поступово система оновлюється. І ми намагаємось все ж таки зареєструвати людей, тому що є певна черга сьогодні (20 травня - ред.)", — пояснила Ольга Величко.

У Полтаві чоловіки не можуть оновити дані військового обліку
Збій у системі оновлення військово-облікових даних. Суспільне Полтава

Черги нині й до територіального центру комплектації й соцпідтримки, розповів полтавець Михайло Лунін.

"Якраз хотів оновити дані. Там така черга, не можна потрапити. Десь 30-40 людей. Там просто так багато людей, що не знаю, як по часу оновлювати ці дані", — розповів Михайло Лунін.

У Полтаві чоловіки не можуть оновити дані військового обліку через збій системи
Черга із військовозобов'язаних у полтавському ЦНАПі. Суспільне Полтава

Місцевий Владислав Гурмаженко оновив дані раніше, ніж набув чинності новий закон про мобілізацію. Тоді, каже, система працювала. А черги на проходження військово-лікарської комісії є постійними.

"У ВЛК були черги. Три тижні стояли. До терапевта я 105-й. Це тільки час забирає, тому що працювати потрібно. Я тут знаходжусь то з 12:00 до 17:00, то з 8:00 до 12:00. На даний момент ця система не стабільна, бо дуже багато народу. Оскільки цей закон вийшов, всі хвилюються. Там я дивлюсь у військкоматі теж жіночки не встигають", — розповів Владислав.

За словами заступниці Полтавського міського голови Ольги Величко, 18 травня система працювала і у ЦНАПі прийняли 52 заяви на оновлення військово-облікових даних.

Аби подати заяву, військовозобов’язаний повинен мати з собою паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. У разі наявності ID-картки, ще й витяг з реєстру територіальної громади, розповіла Ольга Величко.

У Полтаві не можуть оновити дані військового обліку через збій системи
ЦНАП у Полтаві. Суспільне Полтава

"У цій заяві людина вказує прізвище, ім’я, по батькові, місце фактичного проживання, номер телефону та e-mail за наявності. Потім системою генерується заява. Іякщо вона згенерована, то видається витяг з реєстру, що дані були оновлені, які видаються особі на руки", — пояснила заступниця Полтавського міського голови Ольга Величко.

Закон про мобілізацію набув чинності 18 травня. Згідно з новими нормами, військовозобов’язані віком від 18 до 60 років повинні оновити дані протягом 60 днів. Це можна зробити у ТЦК та СП, ЦНАПі чи онлайн за допомогою мобільного застосунку "Резерв+". Далі оновлені дані передаються до державного реєстру "Оберіг".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок