"На таких змаганнях не буває легко": Геворг Геворгян із Полтави став чемпіоном світу із дзюдо

"На таких змаганнях не буває легко": Геворг Геворгян із Полтави став чемпіоном світу із дзюдо

Cудовий охоронець із Полтави Геворг Геворгян став чемпіоном світу із дзюдо у ваговій категорії 81 кілограм. Світова першість відбувалась у Казахстані, там полтавець у фіналі здолав дзюдоїста із Угорщини.

36-річний Геворг Геворгян близько п’яти років працює в територіальному управлінні Служби судової охорони. Спортом займається із шести, про це він розповів Суспільному.

«На таких змаганнях не буває легко»: Геворг Геворгян із Полтави став чемпіоном світу із дзюдо
Геворг Геворгян близько п’яти років працює в територіальному управлінні Служби судової охорони. Суспільне Полтава/Суспільне Полтава
"Як в основному всі діти, які хочуть чимось займатися шукав якийсь вид спорту, пробував різні види спорту, але якось полюбив більше дзюдо і на ньому зупинився", — поділився чемпіон світу з дзюдо Геворг Геворгян.

Нині він — майстер спорту із дзюдо міжнародного класу.

"Дзюдо допомагає у службі, у бідь-яких силових структурах: чи це в поліції, чи в судовій охороні. Дуже підходить під такі структури, тому що він більш лояльний у плані того, що тут не б’ють, а тут боряться. Якщо тобі треба когось затримати, то ти можеш ці прийоми використовувати в роботі", — розповів Геворг Геворгян.

У середині квітня судовий охоронець взяв участь у чемпіонаті світу із цього виду спорту. Світова першість відбувалась у Казахстані. Здолавши у фіналі спортсмена із Угорщини, полтавець здобув «золото» у ваговій категорії 81 кілограм.

«На таких змаганнях не буває легко»: Геворг Геворгян із Полтави став чемпіоном світу із дзюдо
Полтавець Геворг Геворгян здобув «золото» у ваговій категорії 81 кілограм. Геворг Геворгян /Геворг Геворгян
"На таких змаганнях не буває легко. Треба зібратися, викластися на всі сто, щоб було "золото" у нашої країни. Це дуже важливо, тому що всі знають, що у нас війна, але не всі розуміють у яких масштабах. І коли ми розповідали про це іншим спортсменам, вони взагалі були вражені, що ми приїхали таким складом, такі готові до змагань.Тоді я зрозумів, що це дуже важливо", — розповів спортсмен.

Займається спортсмен щодня по кілька годин. До чемпіонату світу готувався, каже, серйозно, бо на таких змаганнях немає слабких суперників.

«На таких змаганнях не буває легко»: Геворг Геворгян із Полтави став чемпіоном світу із дзюдо
Світовий чемпіон із дзюдо полтавець Геворг Геворгян тренується щодня по кілька годин. Суспільне Полтава/Суспільне Полтава
"Я до цих змагань дуже готувався і морально, і фізично підводив себе до них. Виграв, перші три години у тебе враження такі на позитиві, ти сидиш, думаєш: "Так, ти чемпіон світу". А потім, як нічого ж не змінюється, ти така ж людина. Головне, що ти привіз для України медаль", — поділився Геворг Геворгян.

Нині Геворг Геворгян працює і тренується. Та вже готується до наступних чемпіонатів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок