"Сумувати не будемо". Танкер Delfi прибрали з узбережжя Одеси

"Сумувати не будемо". Танкер Delfi прибрали з узбережжя Одеси

"Сумувати не будемо". Танкер Delfi прибрали з узбережжя Одеси
. УНІАН, Stavnitser Andrey

Танкер Delfi, який сів на мілину на пляжі "Дельфін" в Одесі, прибрали з пляжу та транспортують до міста Чорноморськ. Cудно знаходилося на одеському узбережжі майже рік - з листопаду 2019 року .

Про це прибирання танкера повідомив керівник Одеської ОДА Максим Куций на своїй сторінці в Facebook. За його словами, 10 вересня на світанку почалося транспортування судна. Куций зазначив, що операція "дуже непроста у технічному виконанні" та потребує "точних і неквапливих дій".

"Протягом кількох годин судно вже має бути переміщено до порту Чорноморськ. Спеціалісти приватних компаній, державні служби працювали цілодобово, аби нарешті прибрати затонулий танкер. Сподіваюся на успішне завершення фінального етапу ліквідації", – написав керівник ОДА.

Як повідомив міський голова Одеси Геннадій Труханов на своїй сторінці в Instagram, роботи з остаточного прибирання танкера почалися приблизно о 06:40 10 вересня.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій також повідомив, що судно ліквідували від пляжу Одеси.

"Delfi покинув пляж "Дельфін". Сумувати не будемо", – написав міністр.

Зазначимо, 9 вересня Криклій опублікував допис, в якому запевнив, що "фінал операції вже скоро". Однак коли саме танкер приберуть з узбережжя Одеси він не зазначив. Тоді Суспільне звернулося за коментарем до Адміністрації морських портів, аби дізнатися, на якому етапі робити. Там порадили "чекати на допис міністра".

Що відомо

  • 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні.
  • 25 листопада 2019 року капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам. Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.
  • 16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу "Дельфін" в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.
  • 25 червня судновласнику танкера Delfi продовжили термін прибирання судна з узбережжя пляжу "Дельфін" до 20 липня. Як запевнив Максим Куций, судновласник двічі відмовляв у передачі права на підйом судна державним структурам.
  • Роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальних кінців канату.
  • 23 липня Адміністрація морських портів України оголосила тендер на прибирання затонулого танкера Delfi з акваторії морського порту в Одесі. Оголошена вартість робіт – 24 мільйони 682 тисячі гривень.
  • Представники судновласника не змогли підняти танкер Delfi 24 липня і 25 липня. Під час останньої спроби відірвався металевий трос.
На початок