На території типографії Фесенка та кінотеатру "Рішельєвський" в Одесі помітили будівельників та габаритну техніку. На думку місцевих мешканців, будівлі почали зносити. Утім ДАБК та представник забудовника наполягають: наразі просто вивозять сміття. Який вигляд мають історичні будинки зсередини та чи дійсно там працюють будівельники – з’ясувало Суспільне.
За словами Лілії Андрющенко, яка проживає у сусідньому будинку-пам’ятці архітектури на вулиці Рішельєвська, 45, будівельну техніку та робочих у касках місцеві побачили вранці і одразу ж викликали поліцію. Правоохоронцям потрапити на територію будинків не вдалося, тому довелося викликати слідчо-оперативну групу.
"Їх також довго не впускали, тому у нас питання – що за цей час вони намагалися приховати? У підсумку, правоохоронців впустили, а будівельники запевнили, що лише вивозять сміття. Звідки там взялося стільки сміття для п’ятитонної машини? Ми вважаємо, що власники, прикриваючись вивозом сміття, проводять незаконний демонтаж", – запевнила жінка.
Припис від Міністерства культури, який забороняє будь-які роботи на цих будинках, за словами Лілії, власники та працівники ігнорують. На думку жінки, такими діями вони намагаються зруйнувати історичні споруди, аби ті завалилися, а отже виникла можливість звести новобудови.
Крім того, за її інформацією, типографія Фесенка та колишній кінотеатр "Рішельєвський" побудовані на катакомбах. Дворівневий паркінг, який тут планується за проєктом, може призвести до обвалу сусідніх будинків.
У міському управлінні ДАБК Суспільному розповіли, що жодних будівельних робіт на цьому об’єкті не проводять, працівники лише вивозять сміття та обстежують підвали. Водночас через недопуск правоохоронців вирішують питання щодо внесення інформації до ЄРДР.
Попри присутність поліції, журналістів та місцевих мешканців роботи на території колишнього кінотеатру "Рішельєвський" продовжили. Люди в касках виносили сміття та розбирали завали. Спілкуватися з журналістами вони відмовилися.
Що відомо
- Нагадаємо, 27 січня фасад будівлі друкарні Юхима Фесенка на вулиці Рішельєвська, 47, що в центрі Одеси, обнесли парканом. Місцеві мешканці та громадські діячі зібралися на акцію протесту, аби перешкодити будівництву на місці колишніх архітектурних пам'яток. Вони стверджували, що мають документи, які свідчать про те, що у будівельника немає дозволу на роботу від Мінкульту.
- Будинок генерал-майора Олександра Шнеля побудували у 1841 році. Він виконаний в російсько-візантійській стилістиці. Тут була розташована друкарня Юхима Фесенка, одна з найвідоміших в місті. За інформацією Одеського краєзнавчого музею, саме в цій друкарні у 1900 році вийшов один з перших накладів історичного роману "Чорна рада" Пантелеймона Куліша.
Читайте також
- В Одесі відреставрували історичні двері в будинку-пам’ятці архітектури
- Найстаріше козацьке кладовище Одеси отримало статус пам'ятки історії
- В Одесі відновили унікальні меморіальні таблички засновникам єврейської лікарні