Найстаріше козацьке кладовище Одеси отримало статус пам'ятки історії

Найстаріше козацьке кладовище Одеси отримало статус пам'ятки історії

Ексклюзивно
Найстаріше козацьке кладовище Одеси отримало статус пам'ятки історії
Суспільне Одеса

Міністерство культури занесло найстаріше козацьке кладовище Одеси до Державного реєстру нерухомих пам'яток. Тепер цей об'єкт культурної спадщини отримав статус пам'ятки історії місцевого значення, розповів Суспільному спеціаліст обласного департаменту культури Дмитро Пєтков.

За його словами, наказ Міністерства вийшов ще 26 квітня, однак обласний департамент культури отримав його тільки 5 травня. За словами спеціаліста, наразі це єдине кладовище Одеської області, яке занесене до реєстру й офіційно має пам'яткоохоронний статус.

Також Пєтков додав, що після отримання наказу відомство почне вирішувати питання щодо його майбутнього балансоутримувача, оскільки наразі жодна структура ним не опікується. За словами Пєткова, перш за все, звернення обласний департамент відправить до Одеської міської ради, а за умови позитивної відповіді розпочне процедуру укладання охоронного договору з балансоутримувачем. Найбільш імовірно – з підрозділом міськради "Спеціалізоване підприємство комунально-побутового обслуговування", яке опікується міськими кладовищами.

Нагадаємо, Куяльницьке козацьке кладовище вважають найстарішим в Одесі. Його заснували наприкінці XVIII століття неподалік Хаджибейського лиману. Воно займає 16 гектарів на схилі Шкодової гори та розташоване на території колишнього поселення Куяльник, звідки й походить назва. Для Одеси це не лише історична пам'ятка, але й приклад народного мистецтва. Однак пам'яткоохоронний статус кладовища Мінкульт не могли погодити з 2016 року. Більше детально про історію кладовища можна прочитати тут.

Читайте також

  • Найстаріше козацьке кладовище Одеси п'ятий рік очікує на статус пам'ятки
  • В Одесі відновили унікальні меморіальні таблички засновникам єврейської лікарні
  • В Одесі планують реставрувати будівлю Музею морського флоту України

Вибір редакції

На початок