Перейти до основного змісту
Грошова допомога на опалення: жителі прифронтових громадах Миколаївщини отримують компенсацію на закупівлю дров

Грошова допомога на опалення: жителі прифронтових громадах Миколаївщини отримують компенсацію на закупівлю дров

Від жителів Миколаївського та Баштанського районів області станом на 27 листопада надійшло понад 13 тисяч заявок на допомогу із закупівлі дров чи вугілля для опалення осель взимку. Компенсацію від міжнародних партнерів виплачують у кілька траншів.

Про це на брифінгу розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації Оксана Єльчієва.

За словами Оксани Єльчієвої, виплачують гроші відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 30 серпня 2024 року. Гроші на закупівлю дров пропонує Управління Верховного комісара ООН у справах біженців жителям громад, що розташовані на лінії зіткнення або на територіях бойових дій.

"У Миколаївській області це Куцуруб та Очаків, а також ще додатково 14 територіальних громад, які входять в зону можливих бойових дій: Баштанська, Березнегуватська, Горохівська, Інгульська, Новобузька, Привільненська, Снігурівська, Широківська територіальні громади, Первомайська селищна, Воскресенська Мішково-Погорілівська, Шевченківська, Галицинівська, Миколаївська міська і Чорноморська територіальні громади", — сказала посадовиця.

Вона поінформувала, що подано заявки від 13 тисяч 254 домогосподарств. Станом на 27 листопада відбулась перша виплата допомоги.

"Отримало 2959 людей з Куцурубської, Чорноморської територіальних громад. Зараз триває виплата другого траншу, це ті 14 громад. Загалом на виплату вже відправлено 9647 осіб. І найближчим часом ще буде третій транш, доопрацьовуються ті люди, які не потрапили в перший і другий транши.

За постановою уряду, жителі можуть отримати 21 тисячу гривень на купівлю твердого палива для одного домоволодіння, яке розташоване в межах 10 кілометрів від лінії фронту.

Крім того, повідомила Оксана Єльчієва, дрова або гроші на їх придбання надають інші донори, відбувається співпраця з Кластером ООН з питань житла та непродовольчих товарів в Україні.

"На виплату коштів безпосередньо вже надійшли заявки від 12267 домогосподарств і на забезпечення населення паливом в натуральному вигляді 4486 домогосподарств. Загальна кількість таких домогосподарств складає 17453. Це Save the Children, Act, ZOA, Карітас, Данська рада у справах біженців, "Щедрик", "Перспектива", Товариство Червоного Хреста України тощо. Тобто ті наші міжнародні партнери, з якими продовжуємо працювати", — зауважила директорка департаменту ОВА.

Що відомо про допомогу партнерів

  • За інформацією департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОВА, в області у 2024 році станом на листопад діє понад 180 громадських організацій, міжнародних партнерів, що надають соціальну підтримку.
  • Організації надали 102 види допомоги понад 678 000 людей, які проживають в Миколаївській області.
  • Переселенцям в області допомагає 141 організація. Понад 124 000 людей отримали 87 видів допомог: правова, юридична, грошова підтримка, допомога у відновленні зруйнованих будівель тощо.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок