У Миколаївській області триває підготовка до опалювального сезону 2024-2025 років. Одним із ключових питань є забезпечення населення та жителів районів, де тривали бойові дії, дровами. Держава та міжнародні донори пропонують фінансову підтримку на закупівлю дров для обігріву.
Про ситуацію кореспондентам Суспільного розповів начальник управління з виробництва філії "Південний лісовий офіс" державного підприємства "Ліси України" Юрій Ребар.
Він пояснив, що вартість дров залежить від кількох факторів. За його словами, ціна починається від 1200 до 1500 гривень за кубометр, залежно від того, чи клієнт самостійно забирає дрова з лісосіки, або замовляє доставляння.
"Клієнт хоче з вивезенням — ми йому вивозимо. Якщо на лісосіці, то це дешевше", — пояснив чоловік.
Ребар також зазначив, що мешканці районів, де велися бойові дії, можуть отримати дрова безплатно.
"Ми можемо надавати людям залишки деревини, порубочні рештки, які залишаються на ділянках після заготівлі".
Для отримання цих матеріалів потрібно звернутися до філії "Південний лісовий офіс" і отримати відповідний дозвіл.
68-річна місцева жителька Ніна, яка живе в одному із таких районів із чоловіком, поділилася своїм досвідом.
"На газ у нас грошей немає... І дрова купити ми теж не можемо, навіть не знаємо, де знайти дешевше".
Вона розповіла, що іноді збирає дрова на смітнику, де сусіди вивозять залишки деревини після обрізки дерев або після ракетних обстрілів. Також на кладовищі, за її словами, часто міняють дерев'яні хрести на пам'ятники, і вона використовує ці матеріали для опалення.
Директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації Оксана Єльчієва повідомила про чинну державну програму забезпечення дровами або іншими видами твердого палива коштом державних і місцевих бюджетів, а також міжнародних донорів.
"Є можливість отримати грошову допомогу мешканцям територіальних громад, які підпадають під відповідний наказ Мінреінтеграції, що визначає їх як території активних бойових дій", — зазначила Єльчієва.
Вона додала, що для мешканців як Куцурубської громади і міста Очаків, можливе отримання грошової компенсації в розмірі 21 тисячі гривень на домогосподарство від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Для цього необхідно подати заяву до голови територіальної громади.