Миколаївські волонтери прилаштовуватимуть врятованих та безпритульних тварин за кордоном. Для цього в чотирилапих мають бути спеціальні документи. Нових господарів собакам та котам шукають у соцмережах.
Чому вирішили прилаштовувати тварин за межами країни кореспондентам Суспільного розповіла засновниця реабілітаційного центру "Прайд" Кіра Жилкіна.
"Зараз склалась ситуація, що дуже важко прилаштувати тварину в країні. Тому ми знову відкриваємо таку можливість відправки тварин за кордон. І таким чином ми намагаємось прилаштувати наших тварин врятованих до люблячих сімей", — говорить Кіра Жилкіна.
За її словами, всі врятовані тварини стерилізовані, щеплені, мають паспорти та чипи.
В центрі реабілітації "Прайд" перебуває понад 50 собак, ця цифра щодня змінюється каже волонтер Олександр Фомін.
Чоловік займається евакуацією тварин з прифронтових територій та так званих червоних зон. Більшість з них возять на виставки-прилаштування, також туди приносять котів, які перебувають на перетримці в інших волонтерів вдома.
Всі відомості про тварину вносяться у ветеринарно-санітарний паспорт. Тварина обов’язково має бути чипованою, зазначає лікарка-ветеринар Анна Полянська.
"Основне — це вакцинація проти сказу. Тобто якщо тварина не має цієї вакцинації, то вона не виїде за кордон. І мають бути загальні вакцинації проти вірусних захворювань: чума, гепатит, аденовіроз та лептоспіроз", — розповідає Анна Полянська.
Зі слів Жилкіної, ціна перевезення тварини за кордон залежить від кількох складових: її вага, країна призначення, умови перевізника тощо. Оплачує таке прилаштування або майбутній господар, або самі волонтери. В цьому притулку евакуйовані та покинуті господарями тварини.
Станом на 27 листопада тривають листування із потенційними новими господарями тварин, які перебувають в реабілітаційному центрі.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.