Комітет ВР підтримав рішення щодо перейменування чотирьох сіл на Миколаївщині

Комітет ВР підтримав рішення щодо перейменування чотирьох сіл на Миколаївщині

Український прапор
Український прапор. Getty Images

У Миколаївській області планують перейменувати чотири населені пункти у Миколаївському, Первомайському та Вознесенському районах.

Про це повідомили під час засідання Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади.

Серед населених пунктів області, які розглядаються на перейменування:

У Миколаївському районі:

  • село Гурʼївка — на село Гуріївка;
  • село Новоюрʼївка — на село Новоюріївка.

Первомайський район:

  • село Синюхін Брід — на село Синюшин Брід.

Вознесенський район:

  • село Юрʼївка — на село Юріївка.

Загалом перейменуванню підлягають 83 населені пункти по всій Україні. "За" проголосували 17 членів Комітету. Остаточне рішення щодо зміни назв сіл винесуть на голосування до Верховної Ради України.

Що відомо про перейменування населених пунктів на Миколаївщині

  • 3 листопада 2021 року уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь запропонував змінити назви декількох населених пунктів у Миколаївській області через їхній "російськомовний характер". Зокрема, зі слів Тараса Кременя, йдеться про такі населені пункти як Первомайськ, Южноукраїнськ, Арбузинка та Луч.
  • 27 липня 2023 року набув чинності Закон України про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімів. Тепер рішення про демонтаж радянської символіки може приймати місцева влада.
  • Комітет Верховної Ради України з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування під час засідання 21 лютого підтримав перейменування Южноукраїнська, що на Миколаївщині, на Гард.
  • Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва десятого квітня підтримав рішення щодо перейменування Первомайська, що на Миколаївщині, на Ольвіополь. Пропозицію запропонували на розгляд парламенту.
  • Баштанку на Миколаївщині не будуть перейменовувати. Такий висновок зробив Український інститут національної памʼяті. Назва "Баштанка" не належить до російської імперської політики, додали у повідомленні. Районний центр на Миколаївщині не підлягає перейменуванню.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок