"Ціни для наших зарплат, для наших пенсій високі": як змінилась вартість овочів у Миколаєві

"Ціни для наших зарплат, для наших пенсій високі": як змінилась вартість овочів у Миколаєві

У Миколаєві ціни на сезонні овочі у 2024 році в порівнянні з 2023 роком збільшились від 20 до 30 відсотків. Причинами цього є інфляція, нестабільність української національної валюти та ринкова конкуренція.

Про це кореспондентам Суспільного розповів керівник Миколаївського осередку “Спілки економістів України” Олексій Мірошниченко.

"Ми бачимо зараз наші сезонні продукти, які прийшли, які з’явилися на ринку. Зрозуміло, спочатку виробники ставлять великі ціни. І якщо минулого року помідори по 70 гривень були чимось незрозумілим, то в цьому році, якщо в минулому ціни були такі, вони з цього і починалися навіть зі 100 гривень", — сказав Олексій Мірошниченко.

Недосконалість конкуренції, економічна політика урядова, негативний вплив воєнних дій позначаються на всі ринкові процеси, які відбуваються у нас.
Голова Миколаївського осередку “Спілки економістів України” Олексій Мірошниченко
Голова Миколаївського осередку “Спілки економістів України” Олексій Мірошниченко. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Ольга прийшла на ринок, аби придбати огірки та помідори, купує їх для приготування салатів, а консервувати овочі планує з власного городу.

"Береш трошечки, салатик зробив, поїв і все. А так, щоб наїстися, як-от ні. Моркву хочу купити і стара морква “кусається”. Молода, яку треба виростити, і та, що з того року, вони майже в однаковій ціні – 50 гривень, що стара, що молода", — говорить місцева жителька.

Ціни для наших зарплат, для наших пенсій високі, не порівняти, не зрівняти.

Через підвищення цін покупців поменшало, ніж за аналогічний період 2023 року, розповідає продавчиня Любов. Про ціни говорить:

"У цьому році помідори є від 100 гривень до 150 гривень. Картопля від 30 гривень до 50 гривень. Різна ціна на різні овочі, фрукти. Огірки зараз по 50 гривень, кабачки – 20-30 гривень", — пояснює жінка.

Любов продає на ринку овочі й ягоди
Любов продає на ринку овочі й ягоди. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Місцева жителька Антоніна каже, не вистачає пенсії, аби купувати все, що хочеться.

"Дорого, звичайно, але без овочів, без фруктів не обійдешся. Сало не купиш, а зараз же сезон, тому, звичайно, дуже хочеться. Зараз купила на молодий борщ і буряк, і моркву по 60 гривень", — говорить відвідувачка ринку.

За словами продавчині Тетяни, ціни коливаються залежно від врожайності. Імпортованих овочів майже немає, говорить жінка.

"Раніше нам з Пересадівки не возили помідори, а зараз возять. Ціна, звичайно, трохи впала, але це тимчасово. Огірок більше виберуть – дешевше, менше виберуть – дорожче", — зазначила Тетяна.

Зараз іде все тепличне. Піде з відкритого ґрунту будуть, звичайно, вересень-серпень все дешевше.
Продавчиня Тетяна
Продавчиня Тетяна. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

"Возять помідору імпортну, вона нікуди не годиться, а наша Пересадівка цінується, чоловік возить домашню, з теплиці", — додала продавчиня.

Люди обирають на ринку продукти, 15 червня 2024 року
Люди обирають на ринку продукти, 15 червня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Зі слів Олексія Мірошниченка, у 2024 році частина овочів продається за тогорічними цінами. Загалом вартість сезонних овочів у Миколаєві збільшилася на 20-30 відсотків, говорить економіст.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок