Литва відновить школу на Миколаївщині — сторони підписали Меморандум

Литва відновить школу на Миколаївщині — сторони підписали Меморандум

У Берліні 11 червня голова Шевченківської громади Олег Пилипенко підписав Меморандум з урядом Литви. У рамках співпраці побудують нову школу та укриття в селі Зелений Гай Миколаївської області.

Про це журналістам Суспільного розповів голова Шевченківської громади Олег Пилипенко.

Кабінет Міністрів Литви 5 червня схвалив фінансування для Шевченківської громади. Загальна сума склала 2,7 мільйона євро, з яких 1,35 мільйона євро виділили з бюджетних асигнувань для Фонду сприяння розвитку та гуманітарної допомоги. Решта суми — з внеску цільового партнера

"Проєкт розрахований на півтора року і має бути завершений до кінця 2025 року. Це буде модульна школа, менша, ніж та, яка була, але трошки там буде модернізовано", — говорить Олег Пилипенко.

Литва відновить школу на Миколаївщині. Підписано відповідний меморандум
Місце, де була школа, Зелений Гай, 16 січня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

З його слів, укриття буде реконструйоване з тієї споруди, яка була раніше та витримала авіаудар.

"Відповідно до нових ДБН там їй зроблять реконструкцію. Повністю на себе бере фінансування Фонд розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги. Фінансується він від уряду Литви, а також будуть там ще приватні партнери", — розповідає голова Шевченківської громади.

Олег Пилипенко каже, що фонд також пообіцяв потім обладнати школу меблями й технічними засобами для навчання.

Модульна система спорудження передбачає те, що ця школа буде енергоефективна, тобто енергоменеджмент там також буде проведений. І ми зараз обговорюємо питання, щоб там десь були розміщені відновлювані джерела енергії, щоб вона була ще й енергонезалежна.
Литва відновить школу на Миколаївщині. Підписано відповідний меморандум
Підписання меморандуму. Миколаївська обласна військова адміністрація

Голова Шевченківської громади додає, що для сільських громад України зараз складно отримати напряму фінансування від урядів країн.

"Більша увага все-таки приділяється містам, тому що там більша кількість населення, більша кількість проблем. Але попри це ми проводимо досить такі хороші переговорні процеси й маємо можливість залучати донорів до таких проєктів", — говорить Олег Пилипенко.

Що відомо про село Зелений Гай та його відновлення

  • У 2022 році населений пункт майже дев'ять місяців був прифронтовим. Внаслідок російських обстрілів пошкоджені та зруйновані будинки й інфраструктура. Від школи у Зеленому Гаї залишилось каміння та плити. Зруйнований заклад демонтували й планують відбудовувати "з нуля".
  • Станом на 6 червня у селі Зелений Гай волонтери встановлюють 15 модульних будинків. Вони термостійкі, легко збираються і стануть тимчасовим прихистком для людей, які внаслідок російських обстрілів втратили житло.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок