Рідкісні імена в тренді: як називають новонароджених на Миколаївщині

Рідкісні імена в тренді: як називають новонароджених на Миколаївщині

На Миколаївщині рідкісні імена, якими називають новонароджених, становлять 40 відсотків. Переважають ті, що почали зникати з ужитку, а також з’являються нові під впливом турецьких серіалів та літературних персонажів.

Про те, як змінилася тенденція на імена дізнавалися кореспонденти Суспільного.

За словами начальниці відділу держреєстрації актів цивільного стану в Миколаївській області Ольги Донченко, в області відсоток рідкісних імен становить від 20 до 22. З її слів, люди обирають імена під впливом турецьких серіалів.

"Серед чоловічих спостерігалися тенденція таких імен як Акім, Едвард, Алішер, Златан, Лєон, Хоміджон, Хазар", — говорить Ольга Донченко.

На Миколаївщині зростає популярність рідкісних імен для новонароджених
Начальниця відділу держреєстрації актів цивільного стану в Миколаївській області Ольга Донченко. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Зі слів начальниці відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Миколаєві Інни Ключник, у місті 60 відсотків новонароджених мають традиційні імена та 40 відсотків — рідкісні.

Анна назвала сина Ескендером. Жінка каже, ім’я асоціюється з другом чоловіка, який загинув на Донеччині, захищаючи Україну.

"Ескендер у нас в перекладі означає як воїн, могутній. Ми ось вирішили, що це буде саме це ім'я. Есік ми його називаємо. Дуже слухняний він такий у нас, все розуміє. У батьків чоловіка взагалі питали: "Ви що, в честь російської ракети назвали?" То, типу, схаменіться, люди, яка російська ракета", — говорить Анна, мама Ескендера.

На Миколаївщині зростає популярність рідкісних імен для новонароджених
Анна зі своїм сином Ескендером. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Інна Ключник зазначає, що найчастіше дають дітям імена, які почали зникати з ужитку.

"Наприклад, у нас була дівчинка народжена, Квітослава. Незвичними, я б сказала, Амалія — такі от імена, потім іде у нас Адель, Каміла, Ванесса", — розповідає посадовиця.

На Миколаївщині зростає популярність рідкісних імен для новонароджених
Начальниця відділу держреєстрації актів цивільного стану у Миколаєві Інна Ключник. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Півторарічну доньку Марії звати Ребекка. Жінка говорить, ім’я для дитини разом з чоловіком знайшли в інтернеті.

"Ми просто йшли по іменах і обирали чи подобається, чи не подобається. І це було таке єдине ім’я Ребекка, яке сподобалося мені і йому. Я думаю, що ім’я – воно має сенс і вплив. І от навіть Ребекка – це її типу значення "та, що полонить своїм поглядом", — говорить Марія, мама Ребекки.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок