Прориви водопровідних труб в Миколаєві: причини аварії

Прориви водопровідних труб в Миколаєві: причини аварії

У Миколаєві на вулиці Генерала Свиридова чотири рази поспіль прориває водопровідні труби. Через це затоплює підвал будинку та виходить з ладу теплова система.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник голови ОСББ Сергій Філонов.

"Наступна ситуація, трапляється не перший раз, у нас є так зване ІТП — це обладнання дуже дороге, яке дозволяє регулювати подачу теплової енергії на будинок. Тобто економити гроші населення і щоб не було або дуже холодно, або дуже жарко", — говорить Сергій Філонов.

Прориви водопровідних труб в Миколаєві: причини аварії
Індивідуальний тепловий пункт. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Чоловік каже, під час одного з затоплень у будинку згорів тепловий насос. За гроші ОСББ вдалося встановити насос, який спрацьовує автоматично та починає викачувати воду з теплокамери.

"Нам довелося витратити гроші і зробити так званий приямок. Тобто в цій тепловій камері така глибока яма, коли вода туди потрапляє вмикається насос і він починає відкачувати цю воду. Але це довелося витратитися на насос на шланг і на обладнання", — розповідає заступник голови ОСББ.

Прориви водопровідних труб в Миколаєві: причини аварії
Шланг від насосу, який викачує воду. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

За словами начальника дільниці водопостачання Інгульського району КП "Миколаївводоканал" Сергія Безушка, на проривання труб у місті впливають: солона вода, старі труби, та відключення електроенергії.

Ситуація в нас аварійна, але стабільна. На усі витоки реагуємо, як можна швидше.

Прориви водопровідних труб в Миколаєві: причини аварії
Начальник дільниці водопостачання Інгульського району КП "Миколаївводоканал" Сергій Безушко. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Безушко каже, прориви можуть відбуватися у різних місцях через неможливість замінити трубу повністю.

"Є такі місця, де неможливо замінити одночасно, такі як: проїжджа частина, асфальт, бетонні покриття, які проходять, доріжки, тротуари. Коли є зелена зона, то стараємося замінити якомога більше. Усім правлінням, ОСББ, ЖКГ ми пропонуємо і просимо провести гідроізоляцію, тому що такі витоки вони просуваються і підтоплюють підвали", — розповідає Сергій Безушко.

Остання аварія сталася 16 травня — ремонтні роботи були завершені вже 19 травня. Загалом ремонт водопровідних труб займає від 5 годин залежно від виду та масштабу аварії.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок