Воїн зі псевдо "Морячок" очолює підрозділ десантного забезпечення миколаївських морпіхів

Воїн зі псевдо "Морячок" очолює підрозділ десантного забезпечення миколаївських морпіхів

Миколаївський морпіх Назар зі псевдо "Морячок"
Миколаївський морпіх Назар зі псевдо "Морячок". 36 ОБрМП

Назар "Морячок" приєднався до миколаївських морпіхів у лютому 2022 року. Вторгнення для нього почалося з оборони Вознесенська. Брав участь у боях на Донбасі, зокрема в обороні Авдіївки, також у звільненні правобережжя Херсонщини.

Історію Назара опублікувала 36 окрема бригада морської піхоти.

Назар обіймає одну з командних посад у роті десантного забезпечення. Розповів про особливості роботи.

"Робота цікава — керування особовим складом, планування. Найголовніше, щоб кожен військовослужбовець, який підпорядкований тобі, залишився живий і виконав завдання", — зазначив він.

Особливо запам’яталася йому оборона Авдіївки. За словами бійця, це була героїчна робота всього підрозділу. Назар також зізнався, спочатку вважав, що вторгнення буде схожим за характером на АТО. Але згодом зрозумів, що ситуація складніша.

"Коли по нас почали працювати авіацією, ми відчули різницю. Попри це ми працювали, як злагоджена команда. Я бачив страх в очах, але хлопці робили свою роботу", — поділився морпіх.

Станом на травень 2024 року Назар очолює підготовку рульових мотористів – це морпіхи, які керують десантними човнами і допомагають штурмовим загонам у форсуванні берегової лінії. Він наголосив, що робота човнярів небезпечна і вимагає особливих навичок.

Висунути човна з першою групою – саме складне. Ти ризикуєш і сам попасти під обстріл, і підставити десант.

Для підготовки мотористів, каже військовик, відбуваються поглиблені навчання: маневрування від артилерії та мінометів, володіння РЕБ-станціями.

"Якщо військовий боїться прильоту під час навчання, то він вже не зможе бути човнярем", — розповів він.

Назар каже, не хоче, щоб ворог був на українській землі, і бажає захистити свою сім'ю від того, що переживають люди в окупації.

Він також сказав, цивільні чоловіки можуть приєднуватися до підрозділу.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок