Проїзний квиток за єдиним QR-кодом: у Миколаєві тестують новий вид оплати у комунальному транспорті

Проїзний квиток за єдиним QR-кодом: у Миколаєві тестують новий вид оплати у комунальному транспорті

Чоловік оплачує проїзд у трамваї через QR-код. Миколаїв
Чоловік оплачує проїзд у трамваї через QR-код. Миколаїв, березень 2024 року . Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Комунальне підприємство "Миколаївелектротранс" від 10 травня 2024 року тестує проїзні онлайн за допомогою єдиного QR-коду для клієнтів усіх банків України. Миколаїв став першим містом в Україні, де започаткували таку новацію. Оплатити проїзд в комунальному транспорті через сканування коду можуть й клієнти іноземних банків.

Про це в етері "Українського радіо. Миколаїв" розповів директор комунального підприємства "Миколаївелектротранс" Юрій Сметана.

За словами Юрія Сметани, на підприємстві шукали рішення, щоб пасажири, могли уніфіковано оплачувати проїзд в електротранспорті. На втілення дистанційної оплати КП не витрачало бюджетних грошей.

"Свого часу на підприємстві вже діяла послуга оплати через QR-код, але Приват банку, а не всі пасажири були клієнтом саме цього банку. Ми вирішили впровадити єдиний QR-код. Людина сканує і немає різниці, клієнтом якого банку вона є. Спочатку ввели QR-коди, щоб придбати разові квитки і далі розробили з Monobank можливість придбати не лише разовий квиток, але й всі наявні проїзні", — Юрій Сметана.

Код для оплати проїзду у трамваї
Код для оплати проїзду у трамваї. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон

Як повідомили на КП, оплата за проїзд з допомогою єдиного QR-коду для всіх банків України стала доступною для пасажирів електротранспорту з 22 грудня 2023 року. Майже 400 тисяч поїздок було сплачено з використанням цієї системи.

Із 10 травня розширили функціонал єдиного QR-коду для всіх банків України, додавши можливість придбання довготривалих проїзних: на місяць, на 15 днів, студенський та туристичний на два дні. Із 10 по 17 травня придбали 18 довгострокових проїзних.

"Потрібен лише смартфон і камера телефону, не потрібно встановлювати жодного додатку: скануєш камерою телефону QR-код і сплачуєш. Є ще й посилання, тобто людина ще вдома заходить за посиланням, що є на сторінці, і може придбати проїзний квиток навіть не в транспорті, не скануючи код", — пояснює директор КП.

Тестування вже діє, все працює. Для нас було принципово, щоб за одним кодом можна було прибдати як разовий квиток, так і проїзні.

Зі слів керівника "Миколаївелектротрансу", на лінію щодня виїжджає 64 машини: 37 тролейбусів та 27 трамваїв.

"У кожній машині нашого підприємства, що обслуговує пасажирів, розміщені QR-коди, напроти входу у салон. Три двері й напроти кожної буде наклеєно QR-код, і людина може оплатити", — каже Юрій Сметана.

Після оплати проїзного, пасажир може зберегти його в мобільному гаманці або в інший спосіб, що запропонує система оплати, говорить керівник КП.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок