Компенсація за програмою "єВідновлення" : скільки отримали жителі Баштанського району Миколаївщини

Компенсація за програмою "єВідновлення" : скільки отримали жителі Баштанського району Миколаївщини

Пошкоджений обстрілом будинок. Миколаївщина
Пошкоджений обстрілом будинок. Миколаївщина, червень 2023 року. Архів Суспільне Миколаїв

У Баштанському районі Миколаївської області станом на 13 травня 2024 року зареєстровано 1156 заяв на компенсацію за державною програмою грошової допомоги для відбудови пошкодженого житла через бойові дії. Із загальної кількості опрацьовано 1016 заяв.

Про це під час пресбрифінгу розповів начальник Баштанської районної військової адміністрації Владислав Дмитрів.

За його словами, схвалили 829 заявок від жителів району на суму 72 мільйони 126 тисяч гривень.

"Є питання з негативними рішеннями, тобто проблематика — рівень пошкодження, відсутність правоустановчих документів. Рівень відпрацювання органами місцевого самоврядування розглянутих заяв по району становить 88 відсотків”, — сказав Владислав Дмитрів.

Кабінет Міністрів затвердив три постанови, в яких вказано, порядок надання та хто має право на компенсацію зруйнованого через війну житла, говорить керівник району.

"Діють три постанови Уряду — №381, № 600 і № 609. По постанові №600 є проблематичні моменти, тому що на сьогодні відпрацьовано 184 заяви, із них 129 — позитивні, 115 сертифікатів на суму 113 мільйонів 720 тисяч гривень вже виділено. Придбано шість об'єктів нерухомого майна: одна квартира і п'ять житлових будинків”, — розповів очільник РВА.

Вартість різна, адже залежить від площі придбаного майна: від 600 тисяч гривень до 2,5 мільйонів гривень. Ми розуміємо, що це може бути мінімальна площа і максимально більше 120 квадратних метрів.

"Люди переважно отримують гроші у сільській місцевості, де зруйновані будинки. Питання на контролі у ОВА, і ми самі заходимо у "єВідновлення", бачимо рівень виконання заяв. Є проблема по тих моментах, де сьогодні з Баштанською міською радою прийняли рішення про виділення грошей на побутову техніку. У минулому році, коли був підрив Каховської ГЕС, отримували побутову техніку", — повідомив Владислав Дмитрів.

У районі планують внести зміни до програми "Турбота", каже начальник РВА.

"У першому півріччі буде розглянута можливість надання матеріальної допомоги на придбання меблів, оргтехніки. У нас таких три ОТГ, це є пріоритетом”, — додав Владислав Дмитрів.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок