Під водою, на землі та за допомогою собак: у ДСНС показали методи розмінування території Миколаївщини

Під водою, на землі та за допомогою собак: у ДСНС показали методи розмінування території Миколаївщини

На Миколаївщині станом на травень 2024 року триває процес розмінування, що, за словами фахівців, потребує спеціалізованих знань та обладнання. У системі ДСНС регіону застосовують різноманітні методи розмінування, що дозволяють очищати територію від вибухонебезпечних предметів.

Про це розповіли у Головному управлінні ДСНС України у Миколаївській області.

За інформацією відомства, ручне розмінування є традиційним методом: використання міношукачів та візуальний огляд території.

Наразі у Миколаївській області працюють десять піротехнічних розрахунків, які з початку повномасштабного вторгнення вилучили та знищили 23606 ВНП, включаючи 74 авіабомби, розмінували 7017 гектарів території.
Сапер з приладдям для механічного розмінування
Сапер з приладдям для механічного розмінування. Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області.

Підводне розмінування використовується для виявлення та нейтралізації ВНП у водоймах. На Миколаївщині два відділення підводного розмінування ДСНС вже обстежили 31,3 гектара акваторії та знищили 149 вибухонебезпечних предметів.

Сапер-водолаз
Сапер-водолаз. Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області.

У ДСНС також розповіли, у кінологічному розмінуванні залучають спеціально навчених собак, які допомагають швидко виявляти вибухівку. Завдяки цьому методу було обстежено 25 000 квадратних метрів та знешкоджено 32 боєприпаси.

Собака та сапер розміновують територію
Собака та сапер розміновують територію. Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області.

Механізоване розмінування передбачає використання спеціалізованої техніки. У регіоні працюють машини механізованого знешкодження "MV-4" та "MV-10" на дистанційному керуванні, а також роботизований комплекс "Digital Vanguard-ST". Завдяки цим машинам було розміновано 135,6 гектара території.

Сапер поруч з машиною для механічного розмінування
Сапер поруч з машиною для механічного розмінування. Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області.

Що відомо про розмінування Миколаївщини

  • У Миколаївській області від початку 2024 року підрозділи ДСНС разом з волонтерами розмінували майже 60 гектарів сільгоспугідь. Торік обстежили понад 55 тисяч гектарів, на майже двох тисячах з них виявили та знешкодили боєприпаси.
  • Станом на 27 квітня 256 тисяч гектарів сільськогосподарської землі потребують обстеження та розмінування. До цього залучені понад 90 піротехнічних розрахунків різних підрозділів, спецмашини.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок