У лісах Миколаївської області будують зони відпочинку для людей

У лісах Миколаївської області будують зони відпочинку для людей

У лісах Миколаївщини облаштовують місця для тимчасового відпочинку людей. За словами лісничих, пункти захищені від виникнення лісових пожеж та мають різне приладдя. Станом на 24 квітня їх сім на різних стадіях будівництва.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор філії "Вознесенське лісове господарство" Олександр Чикачов.

"На цей момент здійснюється будівництво ще двох рекреаційних пунктів в урочищі Бузькі Хутори, а саме у хвойних насадженнях, де люди масово відпочивають. Приїжджають сюди, збирають гриби. Ми в доступних місцях будуємо ці зони, щоб людина могла приїхати, відпочити у підконтрольному місці, щоб не було лісових пожеж", — каже він.

Директор філії "Вознесенське лісове господарство" Олександр Чикачов
Директор філії "Вознесенське лісове господарство" Олександр Чикачов. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

У 2023 році на півдні України подібне будувати було неможливо, але після реформи лісової галузі та об'єднання в одне підприємство, ДП "Ліси України" отримує інвестиції для будівництва рекреацій, розповів директор філії.

У Вознесенському районі зводять три рекреаційні зони, одна з них вже готова. На місці розташовані чотири альтанки зі столами та лавами, мангал, місце під багаття, дитячий майданчик, вбиральня, спортивні снаряди.

Довкола дерев виклали тротуарну плитку, а ґрунт між доріжками засипали гравієм. За наявності всіх матеріалів такий пункт зводиться в середньому два місяці говорить Олександр Чикачов. Розводити вогнище посеред лісу заборонено.

"Ці ділянки ми намагаємось максимально убезпечити від пожежі. Здійснюємо мінералізацію навколо цих рекреаційних зон. Встановлюємо наочну агітацію, де люди можуть ознайомитися з правилами поведінки в лісі та пожежної безпеки", — розповідає чоловік.

Стенд рекреаційного пункту "Лісовичок" з правилами поведінки у лісі
Стенд рекреаційного пункту "Лісовичок" з правилами поведінки у лісі. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Крім того, по два пункти будують у Баштанському та Врадіївському лісництвах. Коли цьогоріч добудують, то планують облаштувати ще п’ять, говорить головна ліснича філії "Вознесенське лісове господарство ДП "Ліси України" Антоніна Чикачова.

"Минулого року трапилося 60 випадків лісових пожеж. Їх площа склала 152 гектари. З них 15 гектарів верхової лісової пожежі. Орієнтовні збитки — більше мільйона гривень. Наше завдання, якомога більше створити умов для населення, щоб вони приходили в ось такі місця відпочинку, які саме для цього і створені, та менше відвідували лісові насадження, щоб знизити ризики з виникнення загорянь в лісі", — зазначає Чикачова.

Головна ліснича філії "Вознесенське лісове господарство" Антоніна Чикачова
Головна ліснича філії "Вознесенське лісове господарство" Антоніна Чикачова. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Пункти будують як некапітальні споруди. Основний матеріал — дерево, яке обробляють зносостійкими речовинами. Альтанки та вбиральню накривають м’якою покрівлею. Коштує такий комплекс близько півтора мільйона гривень, розповів Олександр Чикачов.

Будівництво альтанки у зоні відпочинку
Будівництво альтанки у зоні відпочинку. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Головний інспектор районного управління ДСНС Богдан Шматковський каже, порушникам правил пожежної безпеки можуть виписати штрафи.

"На громадянина до п'яти тисяч гривень, посадовців до 15 тисяч гривень. Якщо ці порушення призводять до виникнення пожежі або її розповсюдження, то штраф на суму до 15 тисяч гривень для громадян. Своєю чергою, на людей з посадою — до 30 тисяч гривень", — пояснює рятувальник.

Головний інспектор Вознесенського районного управління ГУ ДСНС Миколаївщини Богдан Шматковський
Головний інспектор Вознесенського районного управління ГУ ДСНС Миколаївщини Богдан Шматковський. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Щотижня надзвичайники спільно з представниками лісового господарства організовують рейди лісовими насадженнями області. Цьогоріч подібних порушень не зафіксували, говорить інспектор Богдан Шматковський.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок