У Миколаєві планують відновлення системи водопостачання: що відомо про проєкт та умови фінансування Європейського банку

У Миколаєві планують відновлення системи водопостачання: що відомо про проєкт та умови фінансування Європейського банку

Людина миє руки водою
Людина миє руки водою. Getty Images

У Миколаєві планують відновити водопостачальну інфраструктуру завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку. Комунальне підприємство "Миколаївводоканал" оголосили про проєкт, спрямований на відновлення системи водопостачання міста, що була пошкоджена внаслідок бойових дій.

Про це 24 квітня повідомив директор із стратегічного планування МКП "Миколаївводоканал" Віктор Пісоцький на засіданні виконавчого комітету міськради.

За словами Віктора Пісоцького, це перший проєкт для "Миколаївводоканалу" з банком. Програма містить три основні компоненти.

"По-перше, відновлення нашої розподільчої мережі в місті, яка постраждала внаслідок використання солоної води. Другий важливий компонент — це водозабір, наш водозабір на річці Дніпро. Пропонується побудувати знищений російськими окупантами комплекс мікрофільтрації та комплекс сіток, а також повністю реконструювати насосну станцію першого підйому", — сказав Віктор Пісоцький.

Це дасть можливість забезпечити надійність цієї системи у подальшій експлуатації і знизить використання електричної енергії для цієї системи, тобто буде здешевлення проводити наших витрат.

У разі неможливості доступу до Дніпра гроші перенаправлять на інші водопостачальні проєкти у Миколаєві, каже директор із стратегічного планування. Банк не ставив умови щодо термінів виконання проєкту.

"Зараз нам не ставлять такі умови, що ми, наприклад, маємо впроваджувати проєкт за два роки. Банк пішов на зустріч і навіть готовий, якщо ми не зможемо використати ці кошти на водозаборі на Дніпрі у Херсонській області, він їх перенаправить на наші інші інфраструктурні об'єкти", — зазначив представник КП.

З його слів, проєкт буде фінансуватися з трьох джерел.

"Перше джерело — кредит ЄБРР у розмірі десяти мільйонів євро, буде надано на 13 років. Загальна вартість цього кредиту для нас буде становити 5,6 мільйона євро. Оскільки ми отримуємо ще додатково два гранти, один з Фонду східноєвропейського співробітництва в розмірі п'ять мільйонів євро та ще один додатковий грант у розмірі 9,8 мільйона євро, це надає Уряд Данії через спеціальний пункт кризового реагування", — розповів Пісоцький.

Ми не знаємо, що відбудеться завтра, і заздалегідь з нашими партнерами домовились про те, що вони дозволять використати ці кошти, грантові, наприклад, на будівництво нових споруд очисного водопостачання в місті Миколаїв.

Директор зі стратегічного планування зазначив, що це складова загальної програми щодо відновлення централізованого водопостачання в місті Миколаєві.

Дуже важливе питання для містян, оскільки фактично вони своїми коштами сплачують цей кредит. Так, тому я скажу, що максимальна ставка, але вона може бути менш як 5,75 відсотка.

"За нашими розрахунками, максимальний вплив на тариф у місті буде дев'ять гривень на рік", — розповів Пісоцький

За словами заступника Миколаївського міського голови Юрія Андрієнка, 23 квітня міський голова Олександр Сєнкевич підписав грантову угоду з організацією НЕФКОНЕФКО проводить кредитування невеликих енергоощадних проєктів у комунальному секторі. на реконструкцію мережі у Корабельному районі у розмірі 4,7 мільйона євро. Умови виконання проєкту встановлені разом з ЄБРР.

Висновок щодо доцільності залучення кредиту для "Миколаївводоканалу" під місцеву гарантію для реалізації проєкту екстреної підтримки водопостачання у Миколаєві підтримали всі 14 присутніх членів виконкому.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок