Харківські ювеліри зобразили на каблучці миколаївський музей

Харківські ювеліри зобразили на каблучці миколаївський музей

Каблучка із зображенням Миколаївського музею суднобудування та флоту
Каблучка із зображенням миколаївського музею. Ювелірний дім Орінго

Миколаївський музей суднобудування, який налічує понад дві тисячі експонатів, сам став свого роду експонатом. Маленьку копію будівлі зобразили на срібній каблучці харківські ювеліри. Прикраса увійшла в колекцію "Чарівні міста України".

Про це кореспондентам Суспільного розповіла співвласниця Ювелірного дому Орінго та авторка колекції Олена Маслова.

Ювелірна справа, як і будь-який бізнес в умовах повномасштабного вторгнення, зазнала труднощів на своєму шляху. Тим паче у Харкові — прифронтовому місті, яке постійно перебуває під російськими обстрілами. Говорячи про роботу в умовах війни, Олена Маслова наводить цитату з пісні Сергія Жадана:

"Я залишаюсь прогрівати будинки, щоби вам було куди повертатися".
Харківські ювеліри зобразили на прикрасі миколаївський музей
Шліфування каблучки. Ювелірний дім Орінго

Нині Ювелірний дім Орінго працює тільки онлайн.

"Ювелірні прикраси робляться тисячі років і наше мистецтво бачило безліч війн. Трохи змінилися смаки людей, наразі частіше замовляють прикраси без каменів або прикраси ностальгічні й етнічні".

Історія колекції "Чарівні міста України" розпочалася у 2019 році. Тоді було створено першу каблучку — "Харків. Держпром".

"Хотілось зробити каблучку особливою, а Держпром завжди мене притягував, ніби магнітом... Тож для першої харківської каблучки обрано було залізобетонного красеня. Трохи поморочились з моделлю, щоб вийшло гарно, і далі продовження у харківських каблучок не було", — розповіла Олена Маслова.

Харківські ювеліри зобразили на каблучці миколаївський музей
Колекція каблучок "Чарівні міста України". Ювелірний дім Орінго

А далі були Одеса, Київ, Запоріжжя, Львів, Херсон... і нарешті Миколаїв. Наразі за основу взяті 15 українських міст. Авторка зобразила на каблучці миколаївський музей. Та окрім самої будівлі на прикрасі можна помітити дрібні деталі, такі як амфора, волошки, море.

"Зліва є рідкісні білоперлинні волошки — частина унікальної флори Миколаївщини, які ми можемо втратити, та колхідська амфора — єдина ціла така амфора в Україні знаходиться саме в Миколаєві. Це два нагадування про крихкість природи та історичних пам’яток", — каже авторка.

Олена відвідувала Миколаїв декілька разів і вже знала, створюючи каблучку, що композиція будуватиметься навколо кораблів. Праворуч на каблучці — зображення фрегата "Святий Миколай" та якір, який тримає усю композицію.

"У Миколаєві я була лише декілька разів і тішилася великою водою. Не знаю, чи помічають місцеві жителі цю розкіш, але широкі річки, порт і яхт-клуб мене заворожили. А ще дуже подобалася логіка вулиць — ніколи не блукала".
Харківські ювеліри зобразили на каблучці миколаївський музей
Каблучка "Миколаїв. Музей суднобудування і флоту". Ювелірний дім Орінго

Каблучки з колекції "Чарівні міста України" виготовляють на замовлення у розмірах 15,5 — 20,5. Протягом десяти днів українці придбали десять каблучок із зображенням Миколаївського музею суднобудування.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок