У Миколаєві найближчим часом створять культурний хаб на базі укриття коледжу — Карандєєв

У Миколаєві найближчим часом створять культурний хаб на базі укриття коледжу — Карандєєв

Доповнено
Ростислав Карандєєв
Тимчасово виконуючий обовʼязки міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, Київ, 25 січня 2024 року. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

У Міністерстві культури найближчим часом сформують та розглянуть заявку щодо виділення грошей, необхідних для облаштування підземного освітнього простору на базі укриття в Миколаївському коледжі культури.

Про це 10 квітня розповів тимчасово виконуючий обовʼязки міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час візиту до Миколаєва.

"Ми не маємо права для наших дітей, для молоді, в умовах навіть війни, перервати їхню освіту. Всі органи влади мають забезпечити для дітей можливість навчатись: дистанційно, у підвалах, в укриттях — діти не мають втратити цей час", — зазначив посадовець.

Ростислав Карандєєв говорить, що гроші на ініціативу Миколаївського коледжу культури і мистецтв виділять з фонду "UNITED 24", де переважна частина пожертвувань надійшла у 2022 та на початку 2023 років.

"Там є гроші, які маємо право спрямувати не тільки на потреби державних закладів, а й комунальних. Було прийнято рішення підтримати ініціативу на модернізацію простору укриття і створення культурного хабу, як місця для забезпечення в нинішніх складних умовах безпечного процесу освіти, творчого розвитку студентів і тих, хто буде користуватись послугами цього хабу", — додав чиновник.

Зі слів начальниця управління культури, національностей і релігій Миколаївської ОВА Олени Буберенко, це вже буде не просто підвальне приміщення для студентів, а мистецький хаб.

"За ініціативи керівника Фахового коледжу культури і мистецтв вже облаштована певна територія в підвальному приміщенні. Там вже збираються студенти, щоб поспілкуватися з відомими особистостями, наприклад, був гурт "Спів братів", "Vivienne Mort", — говорить Олена Буберенко.

На робочий проєкт та створення хабу виділять від півтори до двох мільйонів гривень, вважає заступник начальника Миколаївської ОВА Юрій Гранатуров. А готовий результат планують побачити за 3-4 місяці після затвердження проєктної документації.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок