Програма "єВідновлення". 533 жителям Миколаєва виплатили компенсацію за пошкоджене майно

Програма "єВідновлення". 533 жителям Миколаєва виплатили компенсацію за пошкоджене майно

Програма "єВідновлення". 533 жителям Миколаєва виплатили компенсацію за пошкоджене майно
Розбите вікно в багатоповерхівці в Миколаєві, 1 грудня 2023 року. . Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві триває реалізації державної програми "єВідновлення". Станом на перше грудня 2023 року 533 жителі міста отримали компенсацію за пошкоджене майно на загальну суму 18,9 мільйона гривень.

Про це повідомили в Миколаївський міській раді.

З початку дії програми департамент житлово-комунального господарства отримав 1 980 заявок щодо компенсації за пошкоджене майно.

"Комісія з надання компенсації вже затвердила понад 34,3 мільйона гривень для 785 заявників. А 533 власникам житла вже виплачено компенсацію на загальну суму 18,9 мільйона гривень. Завдяки виплатам громадяни матимуть змогу відремонтувати своє житло, яке було пошкоджене внаслідок російських обстрілів", — йдеться в повідомленні.

Як зазначають в департаменті ЖКГ, 511 заявок отримали відмову. Але це не остаточне рішення, приблизно 95 відсотків мешканці мають можливість подати заяву знову.

Що відомо про програму "єВідновлення"

  • З травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.
  • Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.
  • 12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.
  • 10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.
  • 23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок