Гроші на електрогенератори для ОСББ: у Миколаєві триває програма компенсації

Гроші на електрогенератори для ОСББ: у Миколаєві триває програма компенсації

Гроші на електрогенератори для ОСББ: у Миколаєві триває програма компенсації
Генератор. Фото: Getty Images (ілюстративне)

У Миколаєві станом на листопад 2023 року триває міська програма з часткової компенсації вартості електрогенераторів для забезпечення потреб будинків у власності ОСББОб'єднання співвласників багатоквартирного будинку.. Центр енергоефективності Миколаєва закликає голів ОСББ не гаяти час та долучитися до можливості.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця директора комунальної установи Миколаївської міської ради "Центр енергоефективності міста Миколаєва" Валентина Іщенко.

Програма діє з початку 2023 року. Чи буде продовжений проєкт часткової компенсації вартості електрогенераторів для ОСББ у 2024 році — невідомо, адже бюджет на наступний рік не затверджений, говорить посадовиця.

"Програма ініційована Департаментом житлово-комунального господарства. На Центр енергоефективності поклали обов'язки щодо збирання документів, комісій та виплат. Наразі (листопад 2023 року — ред.) 16 ОСББ звернулись за допомогою. Була виплачена загальна сума відшкодування 414 тисяч 790 гривень. Ми розуміємо, що потреба в генераторах є, тому ініціювали продовження програми", — розповідає Валентина Іщенко.

Головам ОСББ, які придбали генератор або планують, радять прискорити подачу заявки на отримання компенсації.

"Бажано це зробити до кінця листопада, максимум до 10 грудня, щоб вчасно відбулась процедура фінансування", — зауважує представниця Центру енергоефективності.

Вимоги до ОСББ щодо часткової компенсації вартості генератора:

  • заява на часткову компенсацію;
  • платіжні документи, що підтверджують факт здійснення оплати;
  • копія документів із зазначенням технічних характеристик електрогенератора. Потужність пристрою має бути від трьох кіловат включно;
  • документ, що підтверджує взяття генератора на баланс юридичної особи.

Зі слів Валентини Іщенко, до Фонду енергоефективності звернулися 16 ОСББ, тоді як в Миколаєві їх близько 800.

Чому ОСББ неактивно користуються можливостями міської програми, розповів голова Асоціації ОСББ Миколаєва Михайло Антоненко.

"Влада досить швидко відреагувала торік на проблему з енергопостачанням, відключеннями, деякі ОСББ придбали генератори й отримали компенсацію. Але масовості це не набуло, адже є особливості використання обладнання", — зазначає Михайло Антоненко.

Чоловік зауважує, співвласники квартир стикаються з проблемою розміщення, зберігання та експлуатації генератора й пального до нього.

"Дійсно, скористались небагато, адже не було розуміння, де його розміщувати, коли підключати, що заживлювати цим генератором — спільні мережі або давати на квартири. У багатьох будинках не знайшли єдиного рішення серед співвласників, як використовувати генератор. Тому правління відмовились від цієї пропозиції", — додає Михайло Антоненко.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок