COVID-19 та ГРВІ. Протягом місяця у Миколаєві захворіло майже п’ять тисяч людей

COVID-19 та ГРВІ. Протягом місяця у Миколаєві захворіло майже п’ять тисяч людей

COVID-19 та ГРВІ. Протягом місяця у Миколаєві захворіло майже п’ять тисяч людей
Лікарка робить щеплення дитині, 9 листопада 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві від початку жовтня зареєстрували 4755 хворих на ГРВІГостра респіраторна вірусна інфекція та 653 людей – на COVID-19Потенційно тяжка гостра респіраторна інфекція, що викликається коронавірусом SARS-CoV-2 (2019-nCoV).. 60 відсотків від усіх пацієнтів діти.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай.

Відеосюжет дивіться на YouTube Суспільне Миколаїв.

"Під нагляд за сезонними захворюваннями ГРВІ, до когорти яких входять грип і COVID-19. Кількість захворілих за один тиждень на сьогодні приблизно 930-1020 людей. 58-60 відсотків в середньому, в залежності від тижня, від усіх захворілих — діти. На жаль, на минулому тижні ми мали першу смерть від ковіду спочатку цього епідсезону — це чоловік, якому 100 з половиною років", — говорить Ірина Шамрай.

Пацієнти чекають на прийом, 9 листопада 2023 року
Пацієнти чекають на прийом, 9 листопада 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Аби попередити захворюваність, населення міста вакцинують. Дітей щеплюють у віці від шести місяців, каже начальниця управління охорони здоров’я.

"Епідпоріг ми не перевищуємо, він нижче на 40 відсотків за захворюваність, тому сьогодні основне — щеплення. Уже щеплено у нас 1015 осіб по місту Миколаєву", — розповідає Ірина Шамрай.

У Центрі лікування інфекційних хвороб станом на дев’яте листопада перебуває 19 пацієнтів з різними інфекційними захворюваннями, двоє з них — з COVID-19, говорить начальниця управління охорони здоров’я.

Лікарі під час роботи, 9 листопада 2023 року
Лікарі під час роботи, 9 листопада 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Сімейна лікарка Катерина Осипенко розповідає, з початку листопада кількість хворих на COVID-19 та грип збільшилась.

"Дуже почастішало, є вже захворювання і на грип, і на ковід. Тому варто звертатися до лікаря для того, аби диференціювати ці захворювання, тому що є деякі відмінності в лікуванні. Діток досить багато (хворіє — ред.) і у всіх однакові симптоми — це висока температура, кашель, що з’являється через декілька днів, і це тривалий перебіг кашлю, який може тривати й два, і три тижні", — розказує Катерина Осипенко.

Алла, 9 листопада 2023 року
Алла, 9 листопада 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

З симптомами грипу до міської лікарні прийшла Алла. Розповідає, захворіла одразу ж після свого брата.

"От сьогодні (9 листопада — ред.) прийшла. Температури немає, але знобить. Лежав в інфекційній лікарні (брат — ред.), сьогодні виписується, але я провідувала його. У мене алергія медикаментозна, то куди ж мені ті щеплення? Малину п’ємо, калину, чорну смородину та кизил — дуже допомагають від застуди", — каже місцева жителька Алла.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок