Школа не має права вимагати від батьків довідку, якщо дитина була відсутня один день

Школа не має права вимагати від батьків довідку, якщо дитина була відсутня один день

Школа не має права вимагати від батьків довідку, якщо дитина була відсутня один день
. УНІАН

В умовах пандемії коронавірусної інфекції необхідно забезпечити, аби здорові діти не контактували з хворими. Про особливості навчального процесу під час карантину в програмі "Тема дня" розповів член громадської ради з питань освіти, член ГО Всеукраїнська правозахисна організація "Юридична Сотня" Юрій Барк.

У наказах Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти зазначено, що керівники навчальних закладів зобов’язані вимагати від батьків певні довідки, з яких причин дитина була відсутня у школі.

Якщо дитина почуває себе зле, у неї температура, то батьки зобов’язані попередити класного керівника, а той керівника освітнього закладу.

Якщо дитина не відвідувала навчальний заклад за сімейними обставинами, то вимоги адміністрації школи про обов’язкову довідку від лікаря не є законними.

"Зараз немає жодної норми, яка б зобов’язувала батьків виконувати ці вимоги. Ті батьки, які отримують на свою адресу подібні вимоги, можуть просто спокійно поцікавитись: надайте нам, будь ласка, нормативно-правовий документ, який визначає наші обов’язки", – сказав член громадської ради з питань освіти, Юрій Барк.

Якщо хвороба дитини серйозна і вона потребує реабілітації та домашнього лікування (чи лікування у медзакладі) понад 10 днів, це необхідно підтвердити медичною довідкою. 

Школа не має права вимагати від батьків довідку якщо дитина була відсутня один день
Так може виглядати форма пояснювальної записки від батьків. sykhiv.media

Якщо батьки не хочуть вказувати у довідці діагноз дитини, тоді лікар може написати лише необхідні застереження. Наприклад, що за станом здоров’я дитині слід утриматись від фізичних навантажень, при цьому діагноз дитини не вказується.

Читайте також

На початок