У тестуванні проєкту Інституту помічника ветерана у Миколаївській області беруть участь Миколаївська, Баштанська, Первомайська та Вознесенська громади. У двох із них — Миколаївській та Баштанській — вже відбулися співбесіди з кандидатами. 19 людей відібрані на навчання в Центрі ветеранського розвитку.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла генеральна директорка Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства у справах ветеранів України Світлана Березіна.
За словами Світлани Березіної, конкурсний відбір фахівців, які здійснюватимуть сервісний супровід ветеранів, триває ще у двох громадах Миколаївщини — Первомайській та Вознесенській.
"Про інтерес до пілотного проєкту свідчить кількість поданих заявок. Станом на 9 серпня по областях подані понад 330 заявок, а межа — 400. І кандидати продовжують подаватися. На кожну область 80-90 заявок. Громади активно включилися, створені комісії для здійснення відбору. До складу комісій входять представники обласної адміністрації, громад, Міністерства у справах ветеранів та психологи", — сказала Світлана Березіна.
Пілотний проєкт Інститут помічника ветерана реалізовується в чотирьох областях України: Вінницькій, Дніпропетровській, Миколаївській та Львівській. Головним завданням помічника стане всебічна допомога військовослужбовцям у цивільному житті.
Співбесіди із охочими стати помічниками ветеранів ще у двох громадах триватимуть до 11 серпня, будуть сформовані навчальні групи. Далі кандидатів направлять на навчання до Центру ветеранського розвитку, що створений на базі Чорноморського національного університету ім. Петра Могили.
"У тестуванні та співбесідах взяла участь однакова кількість чоловіків та жінок, що для нас неочікувано, оскільки ми прогнозували, що буде більше жінок, дружин. Але є достатньо вже ветеранів, учасників бойових дій, які були демобілізовані і вже готові приступити до такої відповідальної місії. Рівень освіти кандидатів високий — це магістри, бакалаври, за спеціальністю — переважно фінанси, право, педагогіка. Вік близько 42 років", — зауважила представниця Мінветеранів.
За її словами, є пункти експериментального проєкту, що потребують змін та уточнень.
"Пілот для того і реалізовується, щоб ми відпрацювали механізм, врахували всі ризики при масштабуванні. Із того, що побачили і потрібно змінювати — розширити категорії учасників. Дуже багато хотіли бути помічниками ті, хто зараз є волонтерами, але вони не є членами родин ветеранів за критеріями Постанови № 652. Бачимо також, що потрібно потужніше інформувати про цей проєкт", — додала Світлана Березіна.
У Миколаєві навчатимуться 29 людей, розповів керівник експериментального проєкту "Помічник ветерана" на Миколаївщині Віктор Моісєєв. Навчання триватиме три тижні, потім кандидати складатимуть заліки і за підсумками отримують сертифікати.
"Кандидати багато чого не знають і не можуть знати, тому їх навчатимуть у Центрі. Переважно на співбесідах цікавимося щодо психологічних аспектів, головне — яка мотивація стати помічником, чи може людина комунікувати з усіма учасниками процесу, організаціями, які будуть надавати послуги ветеранам. І стресостійкість, адже це нелегка робота. Кожен помічник супроводжуватиме до 100 ветеранів", — сказав Віктор Моісєєв.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.