На Миколаївщині відкрили відбудований міст

На Миколаївщині відкрили відбудований міст

На Миколаївщині відкрили відбудований міст
Відбудований міст на Миколаївщині, 27 червня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне

На Миколаївщині 27-го червня відкрили відбудований міст, який зруйнували російські війська в березні 2022 року. Споруда довжиною 18 метрів стоїть на десяти бетонних палях.

Про це з місця подій повідомляють кореспонденти Суспільного.

За словами начальника ОВА Віталія Кіма, міст здатний витримувати до 120 тонн ваги, збудований завдяки донорам United24.

На Миколаївщині відкрили відбудований міст
Новій міст довжиною 18 метрів, 27 червня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Будівництвом виконували військовослужбовці 1-ї окремої бригади імені князя Лева Державної спеціальної служби транспорту.

"Усе сполучення для громади та для людей. Для кожного мешканця села його міст найважливіший. Важливо, що зараз за допомогою наших військових, за допомогою United24 — це 10-й міст, є ще мости, що відбудовував "Укравтодор" — це відбувається скрізь, де вони були зруйновані", — сказав Віталій Кім.

На Миколаївщині відкрили відбудований міст
Відкриття відбудованого мосту на Миколаївщині, 27 червня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генерал-майор Богдан Бондар розповів, будівництво мосту тривало півтора місяця.

"Ми з вами зібралися з важливою метою — відкрити черговий міст, який сполучує декілька громад, які були розірвані в результаті того, що були бойові дії й зруйнований міст. Трошки заважали нам погодні умови, коли була підірвана гребля певні причини й ми трошки розтягнули його по часу", — каже генерал-майор Богдан Бондар.

На Миколаївщині відкрили відбудований міст
Вигляд нового мосту, 27 червня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Новий міст через канал річки Інгулець дозволить волонтерам доставляти гуманітарну допомогу між селами, говорить староста сіл Сергій Алдобаєв.

"Доставка хліба, всіх продуктів іде саме цією дорогою. Також важливий цей міст для аграріїв, тому що зараз починають засівати поля потроху і цей міст з’єднує нашу громаду", — каже Сергій Алдобаєв.

На Миколаївщині відкрили відбудований міст
Місцеві жителі на відкритті мосту, 27 червня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

За словами місцевого фермера Віктора, канал річки Інгулець був перешкодою для аграріїв.

"Весь об‘їжджати, трошки дощик упав, проїхати було тяжко. А зараз і міст гарний зробили. Для виконання всіх робіт, які нам потрібні, обов’язковий міст, бо канал, тож є перешкода, яку не перейдеш. Канал — дренажний, зараз води обмаль, а раніше — це все було заповнено водою", — говорить Віктор.

Що відомо про відновлення мостів на Миколаївщині

  • З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Вознесенському районі було підірвано чотири мости: два автомобільні та два залізничні.
  • У Снігурівській громаді 17 січня 2023 року ввели в експлуатацію тимчасовий міст через річку Інгулець. Попередню переправу, яку місцеві жителі називали Василівським мостом, зруйнували російські війська у листопаді 2022 року, коли відходили зі Снігурівки.
  • На Миколаївщині 15 березня 2023 року увели в експлуатацію два відновлених мости, які були зруйновані російськими військами в листопаді 2022 року. Одна переправа пролягає через річку Інгул у Воскресенській громаді, інший міст — через річку Інгулець у Снігурівській громаді.
  • На Миколаївщині 31 травня 2023 року відкрили проїзд двома відновленими мостами, що були зруйновані через російське вторгнення. Споруди ведуть через магістральний канал річки Інгулець у Широківській та Первомайській громадах.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок