Центр підтримки ВПО та ветеранів АТО працює в Миколаєві

Центр підтримки ВПО та ветеранів АТО працює в Миколаєві

Центр підтримки ВПО та ветеранів АТО працює в Миколаєві
Спортивна зала в Центрі підтримки ВПО та ветеранів АТО в Миколаєві. Квітень 2023 року. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Юридичну та психологічну допомогу, профпереорієнтацію, сприяння відкриттю власної справи та соціальний супровід — таку допомогу станом на квітень 2023 року надають у "Центрі підтримки ВПО та ветеранів АТО" в Миколаєві. Всі послуги для військовослужбовців та членів їхніх сімей безкоштовні.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор центру підтримки ВПО та ветеранів АТО Віктор Мойсеєв.

"Ми робимо все, робимо так, щоб це було по-сучасному. Не якийсь шаблон стандарту, а те, які є проблеми у людей, що б вони хотіли. От ми збираємо і питаємо: "Як би ви хотіли? Яку послугу ви б хотіли? На що робити більш акцент?". І виходячи із запиту, ми проводимо цю роботу", — сказав Віктор Мойсеєв.

Інформацію про кількість військовослужбовців, які звернулися до Центру, Віктор Мойсеєв не розголошує.

На початку квітня військовослужбовця Сергія виписали з лікарні. 25 лютого 2022 року чоловік пішов добровольцем до територіальної оборони. У лютому 2023-го отримав поранення на Херсонському напрямку. Зараз проходить реабілітацію в Центрі підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО.

"Під час обстеження території натрапив на міну. Так трапилось, що втратив ступню. Після лікарні думав, що сам впораюсь, навіщо мені реабілітологи та психологи. Але розумію, що при розробці свого коліна результату ніякого немає. Від місцевих мешканців дізнався про цей Центр. Реабілітолог займається зі мною та психолог", — розповів Сергій.

У залі Центру Сергій разом із реабілітологом Ксенією щодня виконує різні вправи.

"Розминаємо шов, щоб не так було боляче вступати в протез. А потім будемо займатися вправами. Коліно краще працює, фантомні болі пропадають, спина вирівнюється — дуже допомагають тут", — сказала реабілітолог Ксенія.

Також Сергій займається із психологом.

"Це було важко для мене. Наприклад, в мене це на предмет фантомних болів. Поспілкувалися, зрозумів, що в мене не тільки проблема фантомних болів, але після спілкування як груз з душі. Будемо далі працювати", — поділився Сергій.

Читайте також

Житель Миколаєва перетворив хобі у професію, аби відновити пошкоджений обстрілами дім

Вночі 27 квітня по Миколаєву вдарили "Іскандерами-К", а не "Калібрами" — речник командування Повітряних сил ЗСУ

У Миколаєві готують майбутніх офіцерів ЗСУ

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок