Як в Миколаєві працює Міський центр комплексної реабілітації для дітей та дорослих з інвалідністю

Як в Миколаєві працює Міський центр комплексної реабілітації для дітей та дорослих з інвалідністю

Як в Миколаєві працює Міський центр комплексної реабілітації для дітей та дорослих з інвалідністю
Відкриття центру реабілітації для дітей та дорослих з інвалідністю в Миколаєві, лютий 2023 року. Фото: Миколаївська міська рада

У Миколаєві з 15 лютого 2023 року працює комунальна установа "Міський центр комплексної реабілітації для дітей та людей з інвалідністю". Станом на березень до закладу надійшло майже 40 заявок. Реабілітація дітей та дорослих відбувається в індивідуальному режимі.

Про роботу закладу кореспондентам Суспільного розповів директор установи Роман Крайнік.

Центр утворений шляхом злиття Міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями та Міського центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. Відповідне рішення Миколаївська міська рада ухвалила 28 липня 2022 року.

"Рішення про об'єднання в одну установу двох міських реабілітаційних центрів було прагматичним та продиктоване і війною, і відсутністю необхідної кількості вузькопрофільних спеціалістів. Наші два центри займались приблизно однією роботою з урахуванням вікових категорій. Але через юридичні процедури змогли відкрити Центр лише в лютому 2023 року. Реорганізація шляхом ліквідації двох підприємств складний і тривалий процес", — сказав Роман Крайнік.

За словами Романа Крайніка, основна кількість співробітників залишилася в Миколаєві. Станом на березень в центрі працює 24 людини, із них 12 вузькопрофільних фахівців.

"Вони виконували функції соціальних працівників в той момент, коли ми з об’єктивних причин не могли працювати. Наразі повернулися до тієї роботи, що виконували до війни, але не в повному складі, багато співробітників залишились за кордоном, знайшли іншу роботу за спеціальністю, дуже потрібні наші фахівці", — говорить Роман Крайнік.

Станом на березень на реабілітації перебуває 40 людей, ця цифра поступово збільшується.

"До війни тільки в Міському центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю було майже 150 людей, в тому числі на групових заняттях. Зараз групових занять немає. Але ми плануємо найближчим часом набрати понад 50 людей на реабілітацію, адже кількість людей в місті збільшується, також збільшується кількість заявок. Також реабілітуємо переселенців, зокрема з Херсонської області", — каже директор установи.

Як в Миколаєві працює міський центр комплексної реабілітації для дітей та дорослих з інвалідністю
Робота фахівців центру з дітьми. Ілюстративне фото: Міський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю

У закладі відбувається виключно індивідуальна робота спеціалістів із дітьми та дорослими з інвалідністю.

"Це масаж, лікувальна фізкультура, заняття з психологом, логопедом, дефектологом, вчителем-реабілітологом та його асистентом, психіатром тощо. Програма реабілітації підбирається для кожного індивідуально. Реабілітаційна комісія, зважаючи на рекомендації лікарів відповідно до діагнозу, нозології, призначає необхідні заняття нашим пацієнтам", — розповів Роман Крайнік.

Сподіваємось, що після повернення до мирного життя, організуємо групи за віком.

У центра реабілітації функціонує три приміщення — в Інгульському, Заводському та Корабельному районах.

Зі слів директора, фінансування на 2023 рік передбачено в достатньому обсязі. На 2023 рік на потреби установи виділено майже 10 мільйонів гривень.

Центр надає послуги дітям та дорослим з інвалідністю з Миколаєва та переселенцям.

"Потрібно звернутися до управління соціальних виплат і компенсацій району за місцем проживання, оформити документи, потім їх надсилають нам. Реабілітаційна комісія визначає індивідуальний план роботи з дитиною або особою з інвалідністю. І працюємо", — сказав Роман Крайнік.

Ефективність реабілітаційної програми оцінюватися насамперед вдячними батьками, які бачать результати своїх дітей.

Читайте також

"З Україною в серці". На Миколаївщині відбувся концерт в підтримку українських військових

Прихована небезпека. Поля, де були бойові дії, потребують досліджень

Надали першу допомогу. На Миколаївщині волонтери врятували жінку, яка підірвалася на боєприпасі

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок