Не НЛО, а звичайні планети — миколаївський астроном про яскраві об'єкти на небі

Не НЛО, а звичайні планети — миколаївський астроном про яскраві об'єкти на небі

Не НЛО, а звичайні планети — миколаївський астроном про яскраві об'єкти на небі
Більша за розмірами планета Венера. Миколаїв. 2 березня 2023 року. Фото: Ігор Горбатенко/Суспільне Миколаїв

На тижні, з 28 лютого по 3 березня, після заходу сонця миколаївці бачили поруч на небі два яскраві об'єкти. Це були планети Венера та Юпітер. В астрономії таке явище має назву — сполучення планет.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного інституту "Миколаївська астрономічна обсерваторія" Юрій Процюк.

За словами науковця, подія цікава для аматорів астрономії, що спостерігають за планетами в любительські телескопи. Для професіоналів сполучення планет не має наукового значення. Планети Венера та Юпітер перебували на одному напрямку зору. Завдяки своєму розміру та відносно не великої відстані від Землі їх можна бачити неозброєним оком.

"По своїй орбіті Венера рухається з періодом 225 днів, а Юпітер близько 12 років — час від часу їхнє положення на орбіті збігається так, що якщо дивитися з Землі, то ми побачимо їх на одному напрямку. І чим ближче цей напрямок, тим людям цікавіше — здається, що вони знаходяться близько одна від одної. Насправді ж вони знаходяться на відстані багато сотень мільйонів кілометрів одна від одної. Другого березня мінімальна відстань між ними на небі складала пів градуса ", — пояснив астроном.

Венера ближче до Сонця, каже Юрій Процюк, і тому виглядає більш яскравою. Навіть більш яскрава, ніж Юпітер.

"Відстань від Землі до Сонця близько 150 млн км, що відповідає одній астрономічній одиниці (а.о.Астрономічна одиниця — позасистемна одиниця відстані, вживана переважно в астрономії. Дорівнює середній відстані Землі від Сонця (≈149,6 млн. км). Міжнародний астрономічний союз рекомендує визначати астрономічну одиницю як 149 597 870 700 м точно.), відстань від Венери до Сонця — 108 мільйонів кілометрів, 0,7 а.о., а від Юпітера до Сонця близько 780 млн км, 5,2 а.о. — тобто в п'ять разів далі від Сонця, ніж Земля, і майже в вісім разів далі, ніж Венера", — сказав Юрій Процюк.

Як розповів астроном, для жителів Землі від сполучення планет немає ніякої шкоди.

"Венера і Юпітер не мають впливу на землян. Наша планета від них далеко розташована і вони мають невелику масу. Сонце ж суттєво впливає, оскільки має масу в тисячу разів більше за Юпітер", — сказав Юрій Процюк.

Протягом березня, сказав науковець, відбудуться сполучення Меркурія із Юпітером 28 березня, Венери з Ураном 31 березня, але вони не будуть на стільки яскравими. Цікавим для візуального спостереження може бути сполучення Венери з Місяцем 24 березня.

Що відомо

Сонячна система — планетна система, що містить в собі центральну зорю — Сонце, і всі природні космічні об'єкти (планети, астероїди, комети, потоки сонячного вітру тощо), які об'єднуються гравітаційною взаємодією. До Сонячної системи відносять вісім планет — Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. Дев’ята планета — Плутон, у 2006 році перекваліфікована у карликову планету.

Читайте також

На Миколаївщині війська РФ завдали сім вогневих ударів за добу

Придатна для санітарно-побутових потреб. У водоканалі розповіли про хімічний склад води, яка подається миколаївцям

Через російські обстріли пошкоджень зазнали 13 електропідстанцій на Миколаївщині та Одещині

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок