Придатна для санітарно-побутових потреб. У водоканалі розповіли про хімічний склад води, яка подається миколаївцям

Придатна для санітарно-побутових потреб. У водоканалі розповіли про хімічний склад води, яка подається миколаївцям

У технічній воді, яка подається миколаївцям, станом на третє березня вміст хлоридів Хлориди — солі хлоридної кислоти (HCl). До складу будь-якого хлориду входить катіон та один або кілька одновалентних аніонів хлору Cl-. Хлориди зазвичай є добре розчинними в воді (але є і винятки — хлорид срібла (AgCl), і утворюються при реакціях соляної кислоти з металами, або в ході реакцій обміну з іншими солями.перевищує норму в 12 разів, в сім разів більше норми показник сухого залишкуМаса залишку, одержуваного випарюванням профільтрованої проби стічної води та висушуванням при 103-105 °С чи 178-182 °С, втричі — загальної жорсткості та вдвічі перевищені сульфатиСолі сульфатної кислоти; сполуки, що складаються з сульфат-аніону SO42- та катіону металу. Нижче представлений перелік деяких солей сульфатної кислоти. та окиснюваністьОкиснюваність води — санітарний показник якості води, який виражається кількістю кисню, необхідного для окиснення органічних речовин, що містяться у 1 л води..

Про це розповів директор комунального підприємства "Миколаївводоканал" Борис Дуденко в ході брифінгу щодо роботи в умовах повномасштабної війни.

Станом на 3 березня до помешкань миколаївців подається технічна вода, яку можна використовувати тільки для санітарно-побутових потреб, говорить Борис Дуденко.

"Усі ми добре розуміємо, що Бузький лиман є морською затокою, але більш прийнятного рішення, на жаль, в місті Миколаєві немає. Попри те, що ми розташовані на березі двох річок Інгул та Південний Буг, на жаль, місто Миколаїв є маловодним в плані питного водопостачання", — розповів Борис Дуденко.

Що відомо

  • Централізоване постачання прісної води в Миколаєві відсутнє з 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами.
  • З 6 травня 2022 року в Миколаєві розпочали заповнювати водопровідну систему міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • Солона вода з Бузького лиману у водопроводі Миколаєва призводить у середньому до 15 аварій на мережах за добу. Це у п'ять разів більше, ніж було до вимушеного наповнення міського водопроводу солоною водою. Про це кореспондентам Суспільного розповіла речниця комунального підприємства "Миколаївводоканал" Ольга Сусленко.
  • Заміни потребують 240 кілометрів сталевих труб по всьому місту — цей метал найбільше страждає від води з Бузького лиману, якість якої навіть після очищення не відповідає вимогам питної.

Читайте також

Через російські обстріли пошкоджень зазнали 13 електропідстанцій на Миколаївщині та Одещині

Рік після боїв за Баштанку. Бійці розповіли про оборону міста на Миколаївщині

На Кінбурнській косі Сили оборони України знищили російську техніку

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок