Зернова угода. Україна наполягає на залученні Миколаївських портів

Зернова угода. Україна наполягає на залученні Миколаївських портів

Зернова угода. Україна наполягає на залученні Миколаївських портів
Портовий зерновий термінал у Миколаєві. Ілюстративне фото: УНІАН

Угода щодо "зернового коридору" залишається чинною до середини березня 2023 року. Під час продовження дії угоди Україна наполягатиме на залученні Миколаївських портів та розширенні асортименту продукції, що експортується.

Про це перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розповів в ефірі телемарафону "Єдині Новини".

За словами заступника міністра, у лютому 2023 року спостерігається зниження закупівельних цін на сільгосппродукцію через невизначений стан зернової угоди.

"Зниження ціни зафіксовано на кукурудзу, пшеницю, ячмінь і частково на олійні культури, що експортуються з України. Така ж тенденція спостерігалась в листопаді, коли постало питання продовження попередньої зернової угоди", — сказав Тарас Висоцький.

Під час пролонгації дії угоди, каже заступник міністра, Україна запропонує розширити географію відправлення з портів.

"Насамперед йдеться про Миколаївський порт, який до війни був одним з найбільших з точки зору фізичних обсягів відправки сільськогосподарської продукції", — розповів Тарас Висоцький.

Окремим питанням, каже Тарас Висоцький, є розширення переліку продукції, що може експортуватися.

"Це продукція садівництва, тваринництва. Світ потребує й іншу аграрну продукцію з України — вона мала б бути долучена до зернової угоди", — сказав заступник міністра.

Що відомо

  • 22 липня 2022 року в Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
  • 17 листопада 2022 року в Стамбулі домовилися про продовження "зернової угоди" для експорту продовольства з трьох українських морських портів ще на 120 днів.
  • За словами радника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Андрій Зінченко, у 2021 році Миколаївський морський торговельний порт експортував майже 12 мільйонів тонн зернових. У 2022 році миколаївські порти не залучені до "зернового коридору" через безпекову ситуацію у зв'язку російським вторгненням.
  • Російські збройні сили зайшли на територію Кінбурнського півострова у березні 2022. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

Штормове попередження. Протягом доби на Миколаївщині буде вітряно

Частина вулиці Громадянської в Миколаєві перекрита для руху транспорту

На Миколаївщині 21 громада увійшла до оновленого переліку прифронтових або окупованих територій — Мінреінтеграції

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок