У Миколаєві відбувся концерт кобзи, бандури і торбана

У Миколаєві відбувся концерт кобзи, бандури і торбана

У Миколаєві відбувся концерт кобзи, бандури і торбана
Юрій Фединський під час виступу. Миколаїв, 3 лютого 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаївській бібліотеці імені Марка Кропивницького 3 лютого відбувся концерт традиційних українських інструментів: кобзи, бандури та торбана. В програмі десять музичних творів у виконанні американця українського походження Юрія Фединського. Між кожною композицією музикант ділився роздумами про майбутнє України.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.

За словами заступниці директорки бібліотеки Любові Варюхіної, анонс заходу зробити в соцмережах. Вхід на концерт — вільний.

"Пан Юрій Фединський сказав, що під час своїх виступів у Донецькій області він спілкувався з українськими військовими. Вони дуже просили допомогти з придбанням рацій. Відтак кожен сьогодні може внести невеличкий донат, аби пришвидшити нашу перемогу", — розповіла Любов Варюхіна.

Інструменти виготовив власноруч. У Миколаєві відбувся концерт кобзи, бандури і торбана
Музикант Юрій Фединський. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Сам музикант Юрій Фединський говорить, що в його програмі — від англійського ренесансу та колядок до творів Григорія Сковороди й Тараса Шевченка. Це вже п'ятий тур кобзарювання. Перший розпочався ще за тиждень до повномасштабної війни в Києві.

"Стартові три місяці нас було п'ятеро. Зараз я граю один. Маю традиційну кобзарську народну бандуру. В ній, мабуть, 25 струн. Почав грати на великій сучасній бандурі ще в дитинстві. Моя тітка Оксана Мошинська грала. Потім я в 16 років навчався в кобзарському таборі у штаті Пенсільванії, де були перші національні капели бандуристів, які емігрували до Детройта і Торонто", — розповів музикант.

Інструменти виготовив власноруч. У Миколаєві відбувся концерт кобзи, бандури і торбана
Інструменти музиканта: кобза, торбан та бандура. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За майже рік кобзарювання має понад 200 виступів. Частину з них терміном в півтора місяця було проведено в США. У Миколаєві чоловік вперше.

"Я ще досі навчаюсь грати на торбані. Торбан — це складно. Щоб грати дійсно шляхетні твори, наприклад, Баха — життя не вистачить. На торбані займаюся вже, мабуть, десять років. А серйозно кілька років... можливо, п'ять. На кобзі, можливо, 14 років", — говорить про свій бекграунд музикант.

Всі інструменти, на яких грав Юрій Фединський, виготовлені ним власноруч за особистим дизайном протягом п'яти останніх років. Чоловік каже, що планує й надалі кобзарювати Україною, де живе вже понад десять років.

Концерт відвідали понад 50 людей. Організувати захід допомогли представники миколаївського відділення організації "Новий Акрополь".

Що відомо

  • Юрій Фединський народився в США в 1975 році. Вперше Україну відвідав після розпаду Радянського Союзу. З 2010 року проживає на Полтавщині, в селі Крячківка, де заснував власний кобзарський цех.

Читайте також

Вчитися та розважатися. У Миколаєві відкрили центр підтримки та укріплення сім'ї

Миколаївський національний академічний український муздрамтеатр покаже прем'єру вистави "Конотопська відьма"

Миколаївські абітурієнти вдруге писатимуть мультипредметний тест

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок