Миколаївські абітурієнти вдруге писатимуть мультипредметний тест

Миколаївські абітурієнти вдруге писатимуть мультипредметний тест

Миколаївські абітурієнти вдруге писатимуть мультипредметний тест
Фото: Ковальчук Віктор/УНІАН

Випускники миколаївських шкіл замість ЗНО у 2023 році складатимуть мультипредметний тест (НМТ) — таке рішення ухвалило Міністерство освіти та науки України. Відповідне тестування абітурієнти писали й у 2022-му.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко.

Учасники можуть самі вибрати місце, де їм зручно скласти тест, але тестування відбудеться лише на підконтрольній Україні території.

"У квітні буде розпочата реєстрація. Протягом червня також буде повний період на уточнення даних про місце перебування учасника. У травні учасники виберуть остаточне місце проходження. У червні планується основна сесія НМТ, в червні додаткова сесія. У липні і серпні планується вступна кампанія", — розповів Максим Кирпенко.

За словами вчительки української мови та літератури Ірини Сіленко, мультипредметний тест охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено шкільною програмою. Втім є відмінності.

"Цей тест не буде мати коротких або розгорнутих відповідей на питання і не міститиме власного висловлювання, над яким учні часто працюють дуже довго і роблять помилки. А так, звичайно, легший я вважаю, ніж ЗНО, але не зважаючи на це, до нього треба готуватися. А української літератури всім уже відомо, що не буде", — говорить вчителька.

За словами педагогині національний мультипредметний тест — єдиний варіант, який можливий у період повномасштабного вторгнення.

"Національний мультипредметний тест в комп’ютерному форматі, а не всі області мають можливість десь зібрати дітей для проходження ЗНО. Це дуже важко, оскільки багато хто виїхав за кордон. Теми, які є в 10-му, 11 класі, відповідають саме тим розділам, які зазначені на цьому іспиті. І звичайно, не завжди є світло, тому я для своїх учнів пропоную використовувати відеоматеріали, які я розміщую в гугл-класі", — пояснює Ірина Сіленко.

Одинадцятикласниця Олена Остапенко почала готуватись до національного мультипредметного тесту в листопаді 2022 року. До іспиту з української мови та історії України готується за підручниками. Щодо математики — придбала платний курс.

"У мене є наставник, є група, в якій ми разом працюємо двічі на тиждень. Існує спеціальна платформа, на якій вона викладає конспекти, відео заняття, якісь там тести, за яким ми можемо повторювати матеріал. Сподіваюсь скласти на 200 балів", — каже дівчина.

Під час повітряної тривоги тестування призупинятиметься.

"По-перше, це безпечні умови. Це пункти тестування, навчальні заклади, які оснащені бомбосховищами і є умови для безпечного перебування учасників у разі небезпеки. Плюс, це якісь додаткові джерела енергії у разі вимкнення світла, можна було під’єднати генератор", — говорить Максим Кирпенко.

Діти з окупованих територій матимуть можливість вступити без проходження національного мультипредметного тесту, порядок вступу готується окремо. Для учнів, які перебувають за кордоном, створять пункти тестування.

Тест вступники 2023 року писатимуть три години. Обов'язковими для складання — українська мова і математика. Третій предмет — на вибір.

Читайте також

Миколаївський національний академічний український муздрамтеатр покаже прем'єру вистави "Конотопська відьма"

Зливають воду з батарей. У Миколаєві дії містян можуть зупинити теплопостачання

У селі на Миколаївщині під час пожежі загинув чоловік

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок