"Різдвяне диво". На Миколаївщині дистанційний конкурс об'єднав понад 1 500 митців

"Різдвяне диво". На Миколаївщині дистанційний конкурс об'єднав понад 1 500 митців

"Різдвяне диво". На Миколаївщині дистанційний конкурс об'єднав понад 1 500 митців
Виступ учасників конкурсу. Фото: Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

На Миколаївщині в січні 2023 року серед аматорських колективів, виконавців та майстрів декоративно-прикладного мистецтва відбувся дистанційний конкурс "Різдвяне диво". Захід об'єднав 215 учасників — це понад 1 500 людей, з 39 територіальних громад Миколаївщини та міст Вознесенськ, Миколаїв, Первомайськ, Южноукраїнськ.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Наталя Баштова.

У зв’язку з воєнним станом, у 2023 році обласний конкурс "Різдвяне диво" вперше проводився онлайн.

Учасники "Різдвяного дива" змагалися в п'яти номінаціях:

  • "Вокальне мистецтво"
  • "Інструментальне мистецтво"
  • "Театральне мистецтво"
  • "Декоративно-прикладне мистецтво"
  • "Хореографічне мистецтво".

За словами Наталі Баштової, оперативно працювати завадило відключення електроенергії та відсутність інтернету. У 2023 році були затримки: треба було більше часу для оформлення документів онлайн — кожен жанр окремо, а потім кожен номер, говорить директорка Миколаївського обласного центру народної творчості.

"Ми здивувалися, що на конкурсі було втричі більше людей, ніж у 2022 році. Й у "Фейсбуці" люди писали: "Дякуємо вам за те, що нас підтримуєте!". Це зараз дійсно нам потрібно, щоб культура трималася, щоб колективи не розпадалися, а такі конкурси надихають митців творити", — розповіла Наталя Баштова.

У номінаціях "вокальне" та "інструментальне мистецтво" 78 учасників презентували по одному номеру новорічно-різдвяної тематики.

"Очаків, де зараз пік обстрілів, але вони теж виступили, й хор ветеранів, й інструментальні, вокальні колективи. Вони знімали своє відео в якійсь хатинці, але з таким ентузіазмом та гордістю виступали. Представники Снігурівської громади, яка постраждала більш за всіх, але учасники також потихеньку виходити на зв’язок та почали працювати", — говорить Наталя Баштова.

"Різдвяне диво". На Миколаївщині дистанційний конкурс об'єднав понад 1 500 митців
Виступ вокального колективу. Фото: Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

У номінації "Декоративно-прикладне мистецтво" взяли участь понад 90 майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва з 17 громад Миколаївської області, міст Миколаєва, Первомайська та Южноукраїнська. У конкурсі представили прикраси для інтер’єру, ялинкові іграшки, жіночі прикраси, вишиті та мальовані картини.

"Дивно, чим гірша ситуація в країні, тим краща ситуація в культурі. Чому не знаю так виникає. Можливо, тому що стрес, тому що ми тримаємось на єдиній платформі, заради чого ми воюємо — ми зберігаємо свою культуру, доводимо, що вона є сьогодні, що вона жива", — розповіла Наталя Баштова.

"Різдвяне диво". На Миколаївщині дистанційний конкурс об'єднав понад 1 500 митців
Роботи з декоративно-прикладного мистецтва. Фото: Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

27 колективів у "Театральному мистецтві" презентували дійства та композиції, що відображають обрядовість зимового циклу, починаючи від Катерини, Андрія, Святого Миколая і до Водохреща, віншування, фрагменти вистав, уривки з лялькових вистав, авторські новорічні вистави, мюзикли, шоу-програми, концертні сюжетні програми, вертепи.

У номінації "Хореографічне мистецтво" долучилися понад 20 колективів, шкіл, гуртків та студій з десяти територіальних громад Миколаївщини, міст Миколаєва та Вознесенська.

"Різдвяне диво". На Миколаївщині дистанційний конкурс об'єднав понад 1 500 митців
Учасники конкурсу. Фото: Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Журі, до складу якого увійшли представники організаторів і фахівці відповідних напрямків мистецтва, визначили переможців.

"Баштанська, Єланецька, Новобузька – багато громад намагаються брати участь у всіх п’яти номінаціях, адже це їх рейтинг на кінець року, і чим більше вони отримають перших місць, гран-прі, тим вище в обласному рейтингу, на призових місцях. Радує, що сьогодні базові будинки культури кожної громади почали працювати з селом, давати можливість показувати досить непогані результати. Люди стараються", — каже Наталя Баштова.

Читайте також

До 70-річчя Дмитра Кременя. У Вашингтоні вийде книга-білінгва миколаївського поета

На деокупованій Миколаївщині правоохоронці виявили тіло чоловіка, який загинув під час обстрілу

Допомога постраждалим. На Миколаївщині підписали меморандум про взаєморозуміння

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок