Деокупована Миколаївщина: як Горохівська громада повертається до життя

Деокупована Миколаївщина: як Горохівська громада повертається до життя

Ексклюзивно
Деокупована Миколаївщина: як Горохівська громада повертається до життя
. Ілюстративне фото: В'ячеслав Ратинський/УНІАН

Горохівська сільська військова адміністрація об’єднує 17 населених пунктів. Територія громади була в окупації з березня до 10 листопада. За цей період свої домівки були вимушені покинути дві третини жителів.

Як деокупована громада повертається до життя, кореспондентам Суспільного розповів начальник Горохівської сільської військової адміністрації Родіон Завадський.

Зі слів Завадського, станом на 22 листопада електропостачання в громаді відсутнє. Вода є частково, подається за допомогою генераторів. Газопостачання після деокупації вже відновили.

"Це природний газ, але є також і газові балони. Тому серйозних питань з приготуванням їжі не виникає. Зараз очікуємо генератори і водопостачання буде відновлене повністю", — розповів Родіон Завадський.

Дрова від держави, які уряд має надати жителям деокупованих та прифронтових населених пунктів, громада станом на 22 листопада ще не отримала. Проте питання постачання дров напоготові, каже Завадський, спочатку потрібно відновити дороги.

"Бо дороги відсутні як такі. І їх ще не оглянули піротехніки, не відбулося розмінування. А гуманітарну допомогу переправляємо човнами, військовим транспортом, капелани допомагають, у кого є машини з підвищеною прохідністю", — розповів начальник військової адміністрації.

На території громади відновили та станом на 22 листопада вже працюють два фельдшерсько-акушерські пункти. Проблем із їжею в громаді немає.

"Найперші мої завдання — це забезпечити громаду теплом, зв’язком та продуктами. Села більш придатні до зими, ніж місто. Люди тримають господарство, заготівлі, і, звичайно, велику допомогу надають фермери та волонтери", — розповів Родіон Завадський.

Що відомо

  • Указом президента України від 17 листопада "На виконання Закону України "Про правовий режим воєнного стану" у Миколаївській області утворені три військові адміністрації. Серед них — Горохівська сільська військова адміністрація Баштанського району Миколаївської області. Її очільником затвердили того ж дня Родіона Завадського.

Читайте також

Катівня та міни. Який вигляд зараз має Снігурівка, що на Миколаївщині

У деокупованій Снігурівці Миколаївської області запроваджують комендантську годину

Без електро- і газопостачання в Киселівці. Як живуть люди в селі на Миколаївщині

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок