Після деокупації Херсона Миколаїв відновив доступ до водогону "Дніпро—Миколаїв", який був пошкоджений російськими військами. Труби оглянули і розпочали роботи з відновлення водопостачання миколаївцям.
Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.
Фахівці "Миколаївводоканалу" та представники міської ради оглянули водопровід "Дніпро—Миколаїв". Він пошкоджений в чотирьох місцях. Також є проблема на насосній станції водозабору. Проте ситуація не критична, розповів Олександр Сєнкевич.
"Все зможемо полагодити. Щоб почати ремонтувати труби, ми спочатку чекаємо, коли сапери розмінують територію. Адже нам потрібно під’їхати до місця пориву великою технікою, а далі комунальники зроблять свою справу, і в Миколаєві буде вода", — розповів міський голова.
Вода у Миколаєві відсутня з 12-го квітня. З шостого травня в місті розпочалось заповнення водопровідної системи технічною водою з вмістом солі з лиману. Через це значна частина труб пошкоджена і потребує заміни.
"Ця сіль є дуже серйозним чинником для корозії сталевої системи Це труби, це насоси, це всі частини, які місять сталь. Корозія дуже серйозна і відбувається процес дуже швидко. Сьогодні ми маємо 240 км водопровідної мережі саме сталевої. Скажу так, що ті труби, які б могли ще послугувати років 15 – 20 років, сьогодні, на жаль, ми вже ремонтуємо", — сказав директор МКП "Миколаївводоканал" Борис Дуденко.
Станом на 14 листопада вода у трубах миколаївців не відповідає вимогам державного стандарту санпіну "Питна вода", говорить начальниця управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Лариса Бурденко. Натомість вода зі свердловин нормам відповідає. Держпродспоживслужба проводила дослідження з контролю якості з початку відключення миколаївської водомережі.
"Так опрацювали понад 30 свердловин і робили дослідження, щоб бачити, що після доочищення вода вже відповідає держсанпіну. До цієї роботи долучався також центр контролю за інфекційними захворюваннями. Вони також цю роботу моніторять. І ця вода, яка подається з пунктів доочистки, відповідає нормам", — розказала Лариса Бурденко.
Начальниця управління також зазначила, що набрана зі свердловин вода безпечна лише протягом доби. Надалі її треба кип'ятити.
"Якщо вода стоїть вже другу добу, то обов’язково потрібне кип’ятіння, оскільки хімічний склад її не змінюється, але може бути бактеріальне забруднення. Тобто воду, яку набрали "про запас" обов’язково треба кип’ятити", — сказала Бурденко.
Попри те, що водопостачання планують відновити, робота зі встановлення точок питної води у Миколаєві триває. Вони працюватимуть і взимку.
"Ми їх розміщуємо на території наших комунальних підприємств, лікарень, котелень та адміністрацій району. Щоб ці точки працювали і взимку при мінусовій температурі, ми там обладнуємо спеціальні роздатчики води, які утеплені і зможуть безперебійно подавати воду під час морозів. Деякі точки перенесені у приміщення", — сказав Сєнкевич.
До початку зими у місті планують обладнати 150 таких точок. Вони працюватимуть за допомогою генераторів.
Що відомо
- Станом на 12 листопада фахівці "Миколаївводоканалу" обстежили водогін, що був пошкоджений російськими військами в Киселівці, та станції підкачки води. Піротехніки працюватимуть над розмінуванням мережі.
- Десятого листопада в мережі почали з’являтися офіційно непідтверджені повідомлення про деокупацію селища Киселівка Херсонської області. Саме в цьому населеному пункті російські війська пошкодили трубопровід, через який до Миколаєва йшла вода з річки Дніпро.
- Станом на 14 листопада вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною.
Читайте також
Тримаємося і будемо триматися: херсонці про звільнення міста
У Миколаєві комунальники закривали вікна та лагодили покрівлі будинків, які були пошкоджені внаслідок обстрілів
У деокупованій Снігурівці, що на Миколаївщині, обмежили в'їзд та виїзд ще на десять днів
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.