Опалювальний сезон у Миколаєві можемо розпочинати – міський голова

Опалювальний сезон у Миколаєві можемо розпочинати – міський голова

Опалювальний сезон у Миколаєві можемо розпочинати – міський голова
. Фото: USA-Reiseblogger/pixabay

За час повномасштабного вторгнення військ Російської Федерації на територію України Миколаїв не бомбардували лише 40 днів. Проте місто підготувало мережі до опалювального сезону та готове пустити тепло до будинків.

Про це розповів міський голова Олександр Сєнкевич під час брифінгу в Українському медіацентрі.

Опалювальний сезон у Миколаєві стартує за рішенням виконавчого комітету та регламентується середньодобовою температурою 8 градусів за Цельсієм.

"Це середньодобова температура протягом трьох днів. Якщо така температура буде, то в Миколаєві ми запускаємо тепло. Систему теплопостачання ми готуємо з весни. Для нас війна не є приводом перейматися. Ми готуємо мережі, наповнюємо їх під тиском. Тобто все робимо для того, щоб запустити”, — пояснив мер.

У 2021 році опалювальний сезон в Миколаєві стартував першого листопада.

"Десь на ці дати орієнтуємось і в цьому (2022-му — ред.) році. Готові запустити хоч і наступного тижня", — сказав міський голова.

У Миколаєві також існує проблема з питною водою. Станом на 20 жовтня вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною.

"Ми беремо воду з річки Південний Буг, а вона солона. Ми не можемо запускати солону воду в систему теплопостачання, бо система зруйнується. Тому воду ми готуємо, додаємо спеціальні хімічні сполуки. Вона хімічно оброблена", — пояснив Сєнкевич.

Ще одна з проблем, яка заважає опалювальному сезону, це відсутність вікон у будівлях. Через велику кількість пошкоджень комунальники не встигають виконувати ремонт, тому міська влада звернулася до асоціації міст по допомогу.

"Працювали команди з Одеси та Івано-Франківська. Сьогодні (20 жовтня — ред.) розпочали роботи команди з Житомира, Рівного та очікуємо команду з Луцька. Кількість вікон, які вже забили плитами та піною монтажною, на рівні 60-ти відсотків", — сказав Сєнкевич.

За словами мера, якщо люди виїхали з Миколаєва, їм все одно необхідно платити за тепло.

"Відсутність тепла в будинках може створити великі проблеми, все буде покрито пліснявою, може бути пошкоджена електроніка, зіпсуються меблі і це дасть набагато більше збитків родині, ніж сплатити за тепло", — сказав Олександр Сєнкевич.

Що відомо

  • У структурі централізованого теплозабезпечення Миколаєва 40 відсотків належать державному підприємству "Миколаївська теплоелектроцентраль", а 60 відсотків забезпечує ОКП "Миколаївоблтеплоенерго".
  • Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України, температурний мінімум у квартирах українців встановлений на рівні 16 градусів.
  • Громади районів Миколаївської області та місто Миколаїв, які постраждали від обстрілів російськими військами, будуть забезпечені дровами та мобільними металевими печами ("буржуйками") коштом держави.
  • Жителям Миколаєва, які можуть залишитись без тепла в період опалювального сезону, місто готове надати прихисток. Є орієнтовно 1 000 місць у закладах з автономним опаленням.

Читайте також

Зранку російські війська гатили по Миколаєву ракетами С-300

У Миколаєві тимчасово припинено водопостачання: адреси

У Миколаєві на 60 відсотків зменшили кількість електротранспорту

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок