Ляльки-україночки. Миколаївська майстриня створює іграшки

Ляльки-україночки. Миколаївська майстриня створює іграшки

Ляльки-україночки. Миколаївська майстриня створює іграшки
. Фото: Леся Гаврилюк

Ляльки створює миколаївська майстриня Леся Гаврилюк. Іграшки виготовляє у техніці "текстильна лялька" з елементами сухого валяння. Розмір виробів — 35-40 сантиметрів.

"Я і до війни створювала ляльки в національному українському стилі, дві мої україночки зараз в Америці, одна в Казахстані. З початком повномасштабної війни щось глибинне українське пробудилося в мені", — ділиться майстриня.

Леся Гаврилюк розповідає, що з особливим натхненням працює над створенням ляльок-україночок, ретельно продумує кожну деталь, акцент робить на віночках, власноруч вишиває усі елементи одягу.

"Українське національне вбрання надзвичайно красиве. Ляльки в мене дуже позитивні вийшли. Не зважаючи на війну, на страждання, мої україночки посміхаються, вони дають впевненість, що все буде добре і ми обов'язково переможемо", — зазначає мисткиня.

На виготовлення однієї ляльки, зі слів Лесі Гаврилюк, витрачається три-чотири тижні. Майстриня спочатку готує усі елементи вбрання, визначається з кольором ляльки. Завершальним етапом є виготовлення обличчя.

"Це складний процес, сама техніка сухого валяння вимагає копіткої роботи. Я ніколи не роблю ескізи майбутньої ляльки, вона "народжується" спонтанно, це моє внутрішнє відчуття, мої емоції. Заготовлені деталі одягу часто доводиться перероблювати, щоб все виглядало природно. Розмір ляльки 35-40 сантиметрів, є деталі мікроскопічні, тож працювати з ними не просто, але кінцевий результат того вартий", — каже Леся Гаврилюк.

Ляльки-україночки. Миколаївська майстриня створює іграшки
Іграшка виготовлена у техніці "текстильна лялька". Фото: Леся Гаврилюк

Майстриня говорить, що в перші місяці повномасштабного вторгнення не могла працювати. Процес виготовлення ляльок став на паузу, пояснює це своїм емоційним станом. Але нині відчуває непоборне бажання створювати українське, національне. І вже думає над образом ляльки-україночки у військовій тематиці.

"Я часто уважно розглядаю наших захисниць, розглядаю кожну деталь їхньої військової форми, бронежилет, шеврони. Сподіваюсь, колись я таки зможу реалізувати цю ідею і створю ляльку в українсько-військовому стилі", — поділилася творчими планами Леся Гаврилюк.

Ще одну свою мрію, організувати у Миколаєві авторську виставку творчих робіт, мисткиня сподівається реалізувати після перемоги України.

Що відомо

Миколаївська майстриня-лялькарка Леся Гаврилюк створює іграшки у техніці "текстильна лялька". У її творчому доробку понад 20 авторських ляльок. Для виготовлення своїх робіт використовує звичайні матеріали: синтепон, вовна та холофайбер.

Читайте також

"Велика риба": у Миколаєві з’явиться новий мурал

У Миколаєві жінка допомагає військовим та збирає колекцію для музею

"За Україну, за її волю". На Миколаївщині відбувся мистецький конкурс

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок