Ожеледь та зниження температури до дванадцяти градусів морозу не завдасть великої шкоди озимим культурам. В першу чергу можуть постраждати теплолюбні рослини та виноградники.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла асистентка кафедри рослинництва та садово-паркового господарства факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету Анастасія Чернова.
"Такі рослини, як хурма, гранат, ківі тощо, якщо вони не були вкриті, можуть померзнути. Культурні сорти винограду, якщо ожеледь протримається понад дві доби, може призвести до пошкодження лози та плодових бруньок. Це негативно вплине на майбутню врожайність. Гілки та лози можуть повністю загинути", — розповіла Анастасія Чернова.
Щодо садових дерев Анастасія Чернова розказала, що наразі у дерев процеси життєдіяльності майже припинилися, бо зниження температури відбулося раніше та пройшли заморозки.
"Сорти дерев, які акліматизовані до наших умов, зможуть витримати не тривале зниження температури та ожеледицю. Ожеледиця для дерев небезпечна тим, що вага всіх гілок збільшується, вони можуть не витримати: ламаються окремі гілки та можуть впасти дерева цілком", — сказала Анастасія Чернова.
Читайте також: "Сніг та ожеледиця на Миколаївщини. Яка ситуація на дорогах області"
За словами провідного синоптика Миколаївського гідрометеорологічного центру Романа Мурмила, протягом 28 грудня на Миколаївщині очікуються опади у вигляді дощу, на рослинах збережеться ожеледь.
"Ми дали другий (помаранчевий) рівень небезпеки на ожеледь по місту Миколаєву. Ближче до ночі прогнозуємо зниження температури до 12 морозу. Дощ та залишки снігу замерзнуть. Опади припиняться. Не прогнозуємо опадів 29 та 30. Але до кінця грудня ми очікуємо на дорогах ожеледицю, на деревах та дротах ожеледь", — розповів Роман Мурмило.