Другий в Україні центр для дітей, які постраждали від домашнього насильства або стали його свідками, Барнахус, відкрили в Миколаєві. Аби зберегти анонімність та не наражати на небезпеку клієнтів центру, його адресу не афішують.
Про це дев'ятого грудня розповіли під час пресбрифінгу у Миколаївській міській раді.
Керівниця програми захисту дітей представництва дитячого фонду Організації об'єднаних націй в Україні Навіра Аветісян розповіла, що насильство проти дітей – це глобальна проблема у системі захисту дітей майже у кожній країні.
"У всьому світі ми спостерігаємо різні види насильства проти дітей, починаючи від психологічного, закінчуючи фізичним, сексуальним та іншими, булінг тощо. У нас чіткої статистики в Україні немає. Причина у тому, що люди просто не рапортують про випадки", — розповіла Навіра Аветісян.
Гроші на центр виділили Миколаївська міська рада та представництво дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні. Окрім Барнахуса, працюватиме мобільна група і притулок для людей, постраждалих від домашнього насильства.
Зі слів віцемера Анатолія Петрова, у центрі виконані ремонтні роботи, півтора мільйони були виділені з бюджету міськради на ремонт самого притулку, через департамент житлово-комунального господарства зробили благоустрій території.
"Діти перебуватимуть в одному приміщенні. Різні входи є. Тобто один суб’єкт іншому заважати не буде. Але, якщо дитина постраждала від домашнього насильства і прибула з матір’ю, вона може зупинитися на деякий час у притулку, бо він поряд", — розказав Анатолій Петров.
Читайте також: "У Миколаєві стартувала акція "16 днів проти насильства"
В центрі вестиметься комплексна робота: медики, поліція, юристи, психологи взаємодіють між собою. Працюють за моделлю Барнахус.
"Ось цей проєкт, який ми презентуємо – це є практичною реалізацією цього принципу забезпечення найкращих інтересів дитини. Щойно з’являється потерпіла дитина чи свідок відповідного протиправного діяння, ми знаємо про цей факт. Ми не водимо/возимо дитину по кількох інституціях, тому що дитина і так вже є потерпілою або свідком, в неї вже певна травма є психологічна", — розповів заступник міністра юстиції України, голова міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук.
Миколаївський центр розпочне роботу з січня 2022 року.
Де розташований пункт допомоги зможуть дізнатися безпосередньо від соціальних працівників ті, хто потребує допомоги.
Що відомо
- Протягом 2021 року на Миколаївщині зафіксували 189 правопорушень стосовно дітей.
- У Барнахусі правоохоронці проводитимуть допити постраждалих від домашнього насильства. За допомогою комплексної роботи між поліцією, прокуратурою та психологами, мають зменшитися терміни розкриття злочинів.
- Перший такий центр відкрили у Вінниці у червні 2021 року.