На Миколаївщині зростає кількість звернень до спеціалізованих служб щодо насильства

На Миколаївщині зростає кількість звернень до спеціалізованих служб щодо насильства

На Миколаївщині зростає кількість звернень до спеціалізованих служб щодо насильства
Жінки сидять на сходинках. Ілюстративне фото: Getty Images

У Миколаївській області до соціально-психологічних служб у 2023 році надійшло понад 11 тисяч звернень про скоєння різних видів та форм насильства, у 2022 році звернулись вісім тисяч людей. Станом на березень 2024 року у регіоні функціонують понад 30 служб та закладів для надання допомоги.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації Оксана Єльчієва.

За словами Оксани Єльчієвої, повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну спричинило збільшення випадків насильства в умовах війни, зокрема на деокупованих, тимчасово окупованих територіях.

Насправді, кількість людей, що зазнали домашнього, гендернозумовленого насильства, насильства в умовах війни, більше, бо у нас інформація щодо тих людей, які звернулись або до органів поліції, або до установ соціального захисту населення, або до служб, що допомагають постраждалим особам. Більшість людей, які страждають від насильства, не звертаються по допомогу, на жаль.

Протидія насильству у громадах

Зі слів Оксани Єльчієвої, у громадах людина, яка зазнала насильства, може звернутись по допомогу до надавача соціальних послуг.

"В області працює 37 надавачів соцпослуг. Це територіальні центри соціального обслуговування, центри надання соціальних послуг, центри соціальних служб. І вони далі перенаправлять до спеціалізованих служб. Або безпосередньо звернутись до спеціалізованих служб. На території області їх працює понад 30", — сказала посадовиця.

Серед спеціалізованих служб:

  • притулок для постраждалих від насильства;
  • шість денних центрів спільно з кризовими кімнатами для перебування людей;
  • 16 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги;
  • три служби первинного соціально-психологічного консультування;
  • два відділення інтегрованих послуг;
  • мобільний простір "Вільна";
  • центр захисту та соціально-психологічної підтримки "Барнахус".

"Наприклад, у складі мобільної бригади соцпрацівник і психолог. Вони виїжджають на автомобілі за відповідним зверненням до сім'ї. Такі бригади працюють у Миколаєві, у Миколаївському районі, у Первомайську, Первомайському районі, також у Новобузькій, Вільнозапорізькій, Снігурівській, Братській, Бузькій, Вознесенській міській, Олександрівській громадах, Прибузькій, Южноукраїнській, Веселинівській, Кам'яномостівській громадах. Обласна мобільна бригада працює по території всієї області. Бригади створені коштом місцевих і обласного бюджетів", — зазначила посадовиця.

Також у нас функціонують шість мобільних бригад за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення. Це місто Миколаїв, Миколаївський район, Первомайськ, Первомайський район, Снігурівська ТГ і Вознесенська міська ТГ. Залучаємо Данську раду з питань біженців, аби розвивати мережу спеціалізованих служб для надання допомоги людям, які зазнали насильства різних видів.

Зі слів директорки обласного департаменту соціального захисту населення, у 2023 році понад 100 людей звернулись до обласного притулку для постраждалих від насильства. Працюють телефони "гарячих" ліній департаменту соцзахисту:

  • (0512) 56 30 80,
  • 098 031 31 41.

"Головне завдання — позбавитись вплива кривдником, розірвати коло насильства і допомогти розв'язати супутні проблеми: медична допомога, призначення всіх видів державної соцдопомоги, працевлаштування, відновлення документів, психологічна допомога", — додала Оксана Єльчієва.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок