Польські фермери можуть заблокувати "Шегині-Медику" до кінця вересня — ДПСУ

Польські фермери можуть заблокувати "Шегині-Медику" до кінця вересня — ДПСУ

Польські фермери блокують кордон
Протест польських фермерів біля пункту пропуску "Медика-Шегині", лютий 2024. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Польські фермери можуть заблокувати пункт пропуску "Шегині-Медика" до кінця вересня. Протест може розпочатися вже 9 червня.

Таку інформації повідомили на сайті Державної прикордонної служби України (ДПСУ).

"В ході взаємодії з представниками Прикордонної варти Республіки Польща отримано інформацію про можливе блокування руху польськими фермерами по напрямку пункту пропуску "Медика", що навпроти українського "Шегині", — мовиться у повідомленні.

Протест польських фермерів може розпочатися у неділю, 9 червня, о 10:00 і тривати до кінця вересня.

"Учасники акції на території Польщі мають намір блокувати дорогу по напрямку пунктів пропуску, по якій рухаються транспортні засоби. Для яких саме категорій транспортних засобів буде ускладнено рух, після надходження інформації, повідомимо додатково. Не виключено, що це може стосуватися усіх категорій транспортних засобів", — додають у ДПСУ.

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.

16 квітня польські страйкарі завершили блокування руху перед пунктом пропуску "Долгобичув-Угринів", 20 квітня — перед пунктами пропуску "Медика-Шегині" та "Корчова-Краківець", 29 квітня — перед ПП "Гребенне-Рава-Руська".

З 4 до 7 червня польські фермери блокували рух вантажівок у пункті пропуску "Гребенне-Рава-Руська".

На початок