Польські фермери планують розблокувати ПП "Гребенне-Рава-Руська" 7 червня

Польські фермери планують розблокувати ПП "Гребенне-Рава-Руська" 7 червня

Вантажівки біля пункту пропуску "Рава-Руська – Гребенне", 4 червня 2024
Вантажівки біля пункту пропуску "Рава-Руська – Гребенне", 4 червня 2024. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Опівночі 7 червня польські протестувальники планують завершити блокування руху вантажівок на пункті пропуску "Гребенне-Рава-Руська". Там тривають протести з 4 червня.

Про це повідомила в ефірі Суспільне. Студія речниця Львівського прикордонного загону Світлана Бурда.

За її словами, польські фермери почали блокувати рух вантажівок на ПП "Гребенне-Рава-Руська" 4 червня об 11:20. Протестувальники зовсім не пропускають вантажівки на виїзд з України. На в'їзд в Україну, як і анонсували раніше, пропускають 24 вантажні транспортні засоби на добу, а також по 4 вантажівки, які перевозять гуманітарні вантажі, щогодини.

На виїзд з України черг з вантажівок немає. За інформацією польської сторони, на в'їзд очікують водії близько 50 вантажних транспортних засобів. Попри те, що раніше фермери анонсували завершення акції 6 червня після 14:00, вона триватиме до опівночі.

"Отримала інформацію від польських колег про те, що блокування продовжиться до 7 червня 00:00 годин. Завтра ми зможемо повідомити, чи завершилося блокування чи ні", — каже Світлана Бурда.

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.

16 квітня польські страйкарі завершили блокування руху перед пунктом пропуску "Долгобичув-Угринів", 20 квітня — перед пунктами пропуску "Медика-Шегині" та "Корчова-Краківець", 29 квітня — перед ПП "Гребенне-Рава-Руська".

На початок