Польські фермери почали блокувати вантажівки у пунктах пропуску "Медика-Шегині" та "Корчова-Краківець"

Польські фермери почали блокувати вантажівки у пунктах пропуску "Медика-Шегині" та "Корчова-Краківець"

Важливо
Протест біля пункту пропуску "Медика-Шегині"
Протест польських фермерів біля пункту пропуску "Медика-Шегині", лютий 2024 року. Фото: Іванка Дусько/Суспільне Львів

Вранці, 18 квітня, польські фермери відновили блокування вантажівок у пунктах пропуску "Медика-Шегині" та "Корчова-Краківець". Легкові автомобілі та автобуси перетинають кордон у звичному режимі.

Як повідомили на Telegram-каналі Державної прикордонної служби України, блокаду відновили після 09:00.

"Польські фермери поновили блокування напрямків пунктів пропуску "Корчова-Краківець" і "Медика-Шегині". У напрямку пункту пропуску "Краківець" обмежується рух вантажних транспортних засобів, які прямують у бік України, а у напрямку ПП "Шегині" – як на виїзд з Польщі, так і на в’їзд", — йдеться у повідомленні.

За попередніми даними, протестувальники планують блокувати рух у ПП "Корчова-Краківець" до 9:00 20 квітня, а в ПП "Медика-Шегині" — до 9:00 19 квітня.

"Станом на ранок з боку Польщі перед цими пунктами пропуску спостерігається черга з близько 1500 вантажівок, зокрема перед "Корчова-Краківець" очікує 820, а перед "Медика-Шегині" — 700. Станом на зараз пропуск відбувається ритмічно, оскільки значна кількість транспортних засобів вже перебувала на території пунктів пропуску і проходила контроль, і зараз вони заїжджають на наші пункти пропуску", — каже речниця Львівського прикордонного загону Олександра Кучковська.

За її словами, попередньо польські колеги повідомляли, що пропуск вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу, паливо та вантажі, буде здійснюватися у звичайному режимі, їхньому руху через держкордон не перешкоджатимуть.

Наразі заблокованими залишаються три пункти пропуску на кордоні з Польщею, які межують зі Львівщиною.

"Блокування пункту пропуску "Рава-Руська" продовжується і надалі. З 13 березня ми відслідковуємо, що взагалі вантажівки у напрямку виїзду з України не слідують, на в'їзд — по декілька вантажівок на годину. Перед пунктом пропуску "Гребенне-Рава Руська" на в'їзд в Україну очікують 220 вантажних транспортних засобів. Пункт пропуску "Угринів" дві доби тому розблокували, там працює все ритмічно", — додає Олександра Кучковська.

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.

На початок