Польські страйкарі планують заблокувати рух вантажівок на ПП "Корчова-Краківець"

Польські страйкарі планують заблокувати рух вантажівок на ПП "Корчова-Краківець"

Протест польських фермерів
Протест польських фермерів, 20 лютого 2024 року. Фото: Ірина Мочульська/Суспільне Львів

Від завтра, 18 квітня, польські страйкарі планують відновити блокаду перед пунктом пропуску "Корчова-Краківець". Рух вантажівок буде обмежений. За попередньою інформацією, акція триватиме до 20 квітня.

Про це повідомили у пресслужбі Державної митної служби України.

"За інформацією польської сторони, ймовірно планується блокування вантажів на вʼїзд в Україну в період з 09:00 год. 18 квітня 2024 року по 09:00 год. 20 квітня 2024 року перед пунктом пропуску "Корчова-Краківець", — йдеться у повідомленні.

У Державній митній службі зазначають, що поляки планують пропускати по одній вантажівці на годину. При цьому блокада не поширюватиметься на гуманітарні та військові вантажі. Рух пасажирського транспорту — легкових автомобілів та автобусів в обидва напрямки буде здійснюватися безперешкодно.

Учора, 16 квітня, польські протестувальники розблокували ПП "Долгобичув-Угринів". Наразі заблокованими залишаються два напрямки — "Рава-Руська" та "Ягодин".

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.

На початок