Польські фермери розблокували ПП "Долгобичув-Угринів": рух вантажівок відновили

Польські фермери розблокували ПП "Долгобичув-Угринів": рух вантажівок відновили

Пункт пропуску Угринів-Долгобичув
Пункт пропуску Угринів-Долгобичув. Суспільне Львів/Ірина Качмарик

Сьогодні, 16 квітня, польські страйкарі завершили блокування руху перед пунктом пропуску "Долгобичув-Угринів". Рух вантажівок відбувається в обох напрямках.

Про це повідомили на Telegram-каналі Державної прикордонної служби України.

"Польські фермери припинили блокувати рух вантажівок перед пунктом пропуску "Долгобичув-Угринів". Оформлення та пропуск вантажних транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичайному режимі", — йдеться у повідомленні ДПСУ.

Наразі на виїзд з України перед цим пунктом пропуску очікують 100 ваговозів. Ще 30 вантажівок масою до 7,5 т чекають на оформлення на території Польщі.

Станом на сьогодні, 16 квітня, заблокованими залишаються два напрямки — "Рава-Руська" та "Ягодин". Водіїв та перевізників просять врахувати цю інформацію під час планування міжнародних перевезень.

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.

На початок