Апеляцію щодо запобіжного заходу Роману Гринкевичу знову перенесли. Подробиці із зали суду

Апеляцію щодо запобіжного заходу Роману Гринкевичу знову перенесли. Подробиці із зали суду

Апеляцію щодо запобіжного заходу Роману Гринкевичу знову перенесли. Подробиці із зали суду
Роман Гринкевич у залі Печерського райсуду Києва під час обрання запобіжного заходу, 22 січня 2024 року. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Київський апеляційний суд знову переніс розгляд апеляції сторони захисту Романа Гринкевича щодо рішення Печерського суду про запобіжний захід у межах справи про постачання неякісного одягу для Збройних сил України. Підозрюваного не привезли на судове засідання. Відтак апеляцію перенесли на 11 березня.

Про це із зали суду повідомила кореспондентка Суспільного.

"Відбулась зміна підслідності з Нацполіції на ДБР. Ми надіслали лист з проханням, щоб Роман прибув, але дозволу не отримали", – каже суддя.

Апеляцію щодо запобіжного заходу Роману Гринкевичу перенесли. Подробиці із зали суду
Судове засідання 29 лютого 204 року. Фото: Лілія Гончарук/Суспільне Львів

Адвокат Гринкевича повідомив, що без його підзахисного засідання проводити не можливо. Наступне засідання відбудеться 11 березня.

"Що стосується чоловіка та сина — я впевнена в їхній невинуватості, в тій, яку їм інкримінують. Я думаю висновки ви самостійно можете робити, коли одна стаття змінюється на другу. Це вже про щось свідчить", – прокоментувала Суспільному матір Романа Гринкевича Світлана Гринкевич.

Також Світлана Гринкевич повідомила, що два місяці не бачила ані сина, ані чоловіка. Інформацію про них вона отримує через адвоката.

"Протягом двох місяців я не спілкувалася і не дають допуску на побачення ні до чоловіка, ні до сина. Ви самі бачите як відбувається перенесення судів", – додала Світлана Гринкевич.

22 січня Печерський районний суд Києва провів засідання, на якому обрав запобіжний захід сину львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича — Роману Гринкевичу. Йому призначили тримання під вартою до 17 березня з альтернативою у вигляді застави розміром понад 500 мільйонів гривень.

У чому підозрюють Ігоря та Романа Гринкевичів

Кілька місяців тому Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень, зазначили в пресслужбі відомства.

"Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. За попередніми оцінками це призвело до збитків бюджету на 1,2 мільярда гривень та відповідно зриву постачання", — наголосили в ДБР.

За результатами слідчих дій правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. При цьому щонайменше за 7 договорами підприємства бізнесмена поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань. Також ДБР з’ясувало, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

"Аналіз зовнішньоекономічних контрактів та митних документів вказаних підприємств виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ. Перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів", — додали в Бюро.

29 грудня 2023 року у пресслужбі Державного бюро розслідувань повідомили про затримання бізнесмена Ігоря Гринкевича — за словами правоохоронців, той пропонував співробітнику Бюро хабар у розмірі пів мільйона доларів США. Радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян зазначила, що хабар мав посприяти поверненню майна, вилученого у підконтрольних бізнесмену компаній в ході розслідування раніше відкритого провадження.

30 грудня Ігорю Гринкевичу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внести заставу в розмірі 429 мільйонів 440 тисяч гривень.

9 січня стало відомо, що Львівська обласна рада розірвала меморандум із благодійним фондом HOPE.UA, представником якого є Ігор Гринкевич. Відповідно до меморандуму, благодійний фонд мав відреставрувати приміщення комунального закладу обласної ради у Журавному.

17 січня працівники ДБР повідомили про підозру львівському бізнесмену Ігорю Гринкевичу, його сину та керівникам підконтрольних компаній у створенні та участі у злочинній організації. Наразі усі фігуранти перебувають у СІЗО.

Після цього Міноборони України подало заяву до ДБР про визнання міністерства потерпілою стороною у справі проти компаній, які пов'язані із львівським підприємцем Ігорем Гринкевичем. Також у Міноборони оголосили про розірвання останнього контракту з компанією, пов'язаною з бізнесменом — "Трейд Лайнс Рітейл", яка постачала продукти для ЗСУ.

На початок